هیچ دشمنی نمی تواند به مرزهای هوایی ایران نزدیک شود

اصفهان - جانشین فرماندهی پایگاه شهید بابایی گفت: نیروی هوایی ماموریت خود در حراست از آسمان را در کنار پدافند هوایی دنبال میکند به نوعی که هیچ دشمنی نمی تواند به مرزهای ما نزدیک شود.

به گزارش خبرنگار مهر، سرهنگ محسن میرسمیعی ظهر چهارشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه با گرامیداشت یاد شهدای انقلاب و دفاع مقدس و امیر صیاد شیرازی اظهار داشت: نیروی هوایی ارتش جمموری اسلامی ایران بر اساس ماموریت ذاتی همواره در طول حیات خود نقش اساسی ایفا و در پیروزی انقلاب اسلامی و تثبیت آن، دوران دفاع مقدس و پس از آن تاثیر سرنوشت سازی داشته است.

وی با بیان اینکه در زلزله کرمانشاه نخستین هواپیمایی که کمک های مردم را انتقال داد مربوط به نیروهای هوایی اصفهان بوده است، افزود: نیروی هوایی جمهوری اسلامی ایران در بحث حمایت از جبهه مقاومت نقش اساسی داشته است و در حال حاضر با تکیه بر توان داخلی ماموریت های محوله را در پشتیبانی از تمام نیروهای مسلح و دفاع از مردم مظلوم منطقه به نحو احسن انجام داده است.

جانشین فرماندهی پایگاه هشتم شکاری شهید بابایی اصفهان تاکید کرد: توان پایگاه هشتم شکاری به عنوان یکی از پایگاه‌های نیروی هوایی ارتش در بخش تولید و ساخت تجهیزات و بومی سازی با تکیه بر توان داخلی در حدی است که نیازی به واردات ندارد و شعار ما می توانیم را به درستی عملیاتی ساخته است.

تمام نیازهای داخلی نیروهای هوایی مانند آموزش خلبانی در کشور خودمان انجام می شود

وی با بیان اینکه پیش از انقلاب تمامی آموزش های خلبانی و سرمایه های انسانی در خارج از کشور انجام می شد، ابراز داشت: امروز با هدایت و رهنمودهای رهبری تمام نیازهای داخلی ما در بخش آموزش خلبانی تقویت و آموزش سرمایه انسانی مورد نیاز را خودمان انجام می دهیم به نوعی که این توانمندی را داریم که از کشورهای دیگر دانشجو بپذیریم و این کار را انجام داده‌ایم.

سرهنگ میرسمیعی با بیان اینکه در بخش نظامی و بومی سازی، تمامی تجهیزات را بدون نگرانی و وابستگی به خارج از کشور خودمان تامین می کنیم، بیان داشت: در حال حاضر نیروی هوایی ماموریت خود در حراست از آسمان کشور در کنار نیروی پدافند هوایی به شکل شبانه روزی دنبال می کند به نوعی که هیچ دشمنی نمی تواند به مرزهای ایران نزدیک شده یا حتی فکر آن را در ذهن بپروراند.

کد خبر 4269072

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 14 =