استفاده از برنامه نامزدهای شهرداری در تدوین برنامه سوم شهرداری

معاون شهردار تهران گفت: در فرآیند انتخاب شهردار ۵ برنامه از سوی نامزدها ارائه شد و ما می‌توانیم از این برنامه‌ها در تدوین برنامه ۵ ساله استفاده کنیم .

به گزارش خبرنگار مهر ،حجت میرزایی در حاشیه برگزاری شصت و سومین جلسه شورای شهر تهران با حضور در جمع خبرنگاران اظهار کرد: انتخاب شهردار تهران در جلسه امروز منجر به چند پیام شد که اگر به هر دلیلی اقدامات شهرداری متوقف شد اما با برخورداری از گزینه‌های مختلف در زمان کوتاهی فرآیند انتخاب جدید انجام پذیرفت.

وی تصریح کرد: فعالیت شورا و شهرداری متوقف شدنی نیست و قاعدتا تغییر شهردار خللی در مدیریت شهری وارد نخواهد کرد.

معاون برنامه ریزی و توسعه شهرداری تهران در خصوص انتخاب افشانی به عنوان شهردار جدید تهران بیان کرد: وی تجربه خوبی در مدیریت شهری دارد و در این حوزه نیز فعالیت کرده است که از آن جمله به حضور وی در معاونت‌های مختلف از جمله معاون عمرانی وزیر کشور، رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور و همچنین استانداری اشاره کرد.

وی در پاسخ به این پرسش که شهردار جدید با چه چالش‌هایی روبرو است، گفت: تعهدات مالی بسیار سنگین شهرداری تهران و بدهی‌هایی این مجموعه و همچنین مطالبات شهرداری از جمله چالش‌هایی است که شهرداری با آن روبرو است که قطعا با تجربیات افشانی این مشکلات برطرف خواهد شد.

میرزایی همچنین در پاسخ به این پرسش مبنی بر اینکه آیا شهردار جدید مورد تأیید نظام قرار خواهد گرفت یا خیر، افزود: افشانی در ۳۰ سال گذشته در سمت‌های مختلفی فعالیت داشته که از آن جمله می‌توان به استانداری، معاونت‌های مختلف و همچنین معاونت عمرانی وزارت کشور اشاره کرد و نظام به وی اعتماد داشته است و به نظر نمی‌رسد مشکلی را برای تأیید داشته باشد.

وی همچنین درباره خروج از برجام  و مشکلاتی که برای فاینانس ایجاد می شود افزود: نمی شود گفت که خروج آمریکا از برجام اثری در فعالیت‌های شهرداری ندارد زیرا در برخی مجاری اثرگذار است اما نقش قابل توجهی از پروژه‌های شهرداری که اثرگذار نیز هستند از تنوع سرمایه‌گذار برخوردارند.

معاون برنامه ریزی و توسعه شهرداری تهران افزود: بر همین اساس در بعضی از پروژه‌های عمرانی داوطلبانی از آسیاسی شرقی و جنوب آسیا وجود دارد و این موضوع نیز قابل توجه است.

وی در پایان در خصوص آخرین وضعیت برنامه پنج ساله سوم شهرداری تهران گفت: هم اکنون در حال تدوین برنامه هستیم و این در حالی است که در فرآیند انتخاب شهردار ۵ برنامه از سوی نامزدها ارائه شد و ما می‌توانیم از این برنامه‌ها استفاده کنیم اما پیش بینی می‌شود تا تیرماه برنامه ۵ ساله سوم شهرداری تدوین شود.

کد خبر 4295424

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 0 =