همایش سالانه انجمن مشاوره ایران برگزار شد

همایش سالانه انجمن مشاوره ایران با حضور اساتید برجسته مشاوره و با حمایت دانشگاه علامه طباطبایی برگزار شد.

به گزارش خبرنگار مهر، همایش سالانه انجمن مشاوره ایران با عنوان «مدرسه، هویت یابی، اشتغال، امنیت روانی- اجتماعی» با حمایت دانشگاه علامه طباطبایی برگزار شد .

عبدالله شفیع آبادی استاد تمام دانشگاه علامه طباطبایی به ضرورت توجه به بحث اشتغال در جامعه در جهت حفظ هویت ملی پرداخت و گفت: مقام معظم رهبری در سال های اخیر بر بحث اشتغال تاکید فراوانی داشتند و این  نشان از اهمیت آن داشته و جان این پیام در تولیدی است که مبنای اقتصاد مقاومتی داشته باشد.

وی افزود: اگر این مهم در کشور انجام شود، امنیت روانی و به تبع آن هویت ملی حفظ خواهد شد.

استاد تمام دانشگاه علامه طباطبایی توضیح داد: خود کفایی در وحله اول اشتغال و خود باوری است و زمانی خودباوری ایجاد می شود که برای انسان ها امنیت شغلی ایجاد شود و فساد در ادامه آن کم شود.

وی افزود: بیکاری زمانی کشنده است که اکثریت جامعه را در بر بگیرد و آن نیز زمانی است که تولید نباشد. لذا نیازسنجی منطبق بر شرایط جغرافیایی و احتیاجات هر منطقه، واقعیت سنجی، اقدام به عمل، کمک های علمی و مالی به تولید کنندگان، جلوگیری از قاچاق و نظارت مستمر و دائم بر کیفیت کالاها از راه حل های آن است .

شفیع آبادی  در بخش دیگر سخنانش افزود: هدف به عنوان اولین عامل بقا در زندگی به افراد نشان می دهد که باید چه کار کنند. یکی از عمده ترین مشکلات آموزش و پرورش در کشور ما نیز متوجه همین مبحث «هدف گزینی» می شود که باید به آن پرداخته شده و همچنین اهداف به صورت عملیاتی تعریف شوند.

وی گف: در یک کلام تعریف ما در آموزش و پرورش از یک انسان خوب باید مشخص شده تا بتوانیم آن را به مرحله عمل درآوریم.

در ادامه پنل های تخصصی با عنوان های «نقش محوری مدرسه بر هویت ملی با تاکید بر خانواده و اشتغال»، «حقوق شهروندی و هویت ملی»، و «عدالت، امنیت و هویت ملی» برگزار شد و اساتید برجسته حوزه مشاوره مباحث خود را در رابطه با موضوع پنل های مذکور عنوان کردند.

در پایان همایش گزارشی از خدمات روان شناختی ۶ ماهه این انجمن در شهرستان سرپل ذهاب استان کرمانشاه پس از زلزله آن ارائه شده و از مشاوران حاضر در این فعالیت انسان دوستانه تقدیر شد.

کد خبر 4306181

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 2 =