صنعت فیلمسازی فرانسه امسال برای افزایش میزان فروش فیلم‌های سینمایی خود نگاهی به بازار چین و هند دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، میزان فروش فیلم های فرانسوی در سال 2006 در کشورهای خارجی تنها 23 درصد از کل فروش را تشکیل می داد و برابر با 56 میلیون قطعه بلیت به ارزش 300 میلیون یورو بود. این در حالی است که سال 2005 این میزان بالغ بر 369 میلیون یورو بود.

مارگارت منگوز، رئیس هیئت ارتقاء‌ فروش یونیفرنس با اعلام خبر فوق تصریح کرد: "هر چند ما نسبت به سال گذشته با کاهش فروش مواجه بودیم، اما حتی این میزان فروش در دهه گذشته نمایانگر نتیجه ای عالی است و ما بسیار خوشحالیم که چنین نتایجی از نمایش چند فیلم خوب در خارج کشور به دست می آید و کامیابی های موجود مانند سال 2001 تنها حاصل نمایش یک فیلم موفق "سرنوشت شگفت انگیز امیلی پولن" نیست."

اروپا همچنان بزرگترین بازار فروش برای فیلم های فرانسوی به شمار می رود، به طوری که بالغ بر 49 درصد از فروش فیلم های فرانسوی در خارج کشور متعلق به بازار اروپاست. کشورهای آلمان، اسپانیا و ایتالیا بیشترین خریداران فیلم های فرانسوی هستند و 25 درصد از فروش این آثار متعلق به بازار ایالات متحده است.

فیلم های فرانسوی از بازار خوبی در چین برخوردار نیستند، چرا که 10 محصول این کشور در سال 2006 تنها سه میلیون بلیت در چین فروختند. منگوز یادآوری کرد فرانسه از فروش صفر در چین به فروش سه میلیون بلیت رسیده که جای خرسندی دارد.

دوستدارن فیلم در فرانسه به استقبال آثار کمدی می روند، این در حالی است که در کشورهای چین و روسیه فیلم های کمدی عاطفی از اقبال بیشتری برخوردارند. بنابراین یونیفرنس تصمیم دارد سال 2007 جشنواره فیلم های فرانسوی را در پکن، شانگهای و نانجینگ برگزار کند. از سویی یونیفرنس معتقد است بازار هند می تواند تا حد چشمگیری میزان فروش فیلم ها را ارتقاء‌ دهد.

رئیس هیئت ارتقاء‌ فروش یونیفرنس از نمایش فیلم های فرانسوی در مومبئی، بنگلور و حیدرآباد خبر داد و گفت: "این امر به منزله چالشی بزرگ برای ما خواهد بود، چرا که سینمای ملی در هند 95 درصد از فروش را به خود اختصاص داده است."

کد خبر 433783

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 7 =