بشر امروز علاوه بر دانش به اخلاق نیز نیازمند است

رئیس کمیته اجرایی بیست و نهمین المپیاد زیست شناسی ۲۰۱۸، گفت: بشر امروز علاوه بر دانش، به اخلاق نیز نیازمند است.

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر علی الهیار ترکمن رئیس کمیته اجرایی بیست و نهمین المپیاد زیست شناسی ۲۰۱۸، در ابتدای مراسم گفت: شما دانشمندان آینده که جهان را در دست خواهید گرفت در کنار با هم بودن فرصتی را داشتید که امیدوارم نتایج این رقابت علمی در پیشرفت علم نتیجه بخش باشد. ما ۶ ماه برای این المپیاد شبانه روز کار کردیم و از حضور نمایندگان ۷۰ کشور جهان در حوزه علم کنار خود خشنودیم.

وی ادامه داد: ایران کشوری است با پیشینه تاریخی و مهد دانشمندان ارزنده ای است که در تولید و توسعه علم بشری نقش مهمی داشتند. گرچه فرصت بازدید کم بود اما امیدوارم همین فرصت کوتاه خاطراتی شیرین برای شما داشته باشد. ما از سال ۱۹۹۹ به عضویت المپیادها در آمده ایم. در این المپیاد نیز ایران حضور قدرتمندی داشت. این المپیاد فرصتی برای تعامل و دوستی است که به دانش بشری منتج می شود. بشر امروز علاوه بر دانش به اخلاق نیز نیازمند است. امیدوارم شما دانشمندان به تمام ویژگی های خوب انسانی اراسته شوید ان هم با صلح و دوستی و گفتگو که ایران همواره با آن شهره بوده است.

فاطمه مهاجرانی رئیس سازمان استعدادهای درخشان، نیز در این مراسم گفت: به عنوان سفیری از ایران و فرزندی از فرزندان ولایت خرسندم که توفیق خدمتگداری در این المپیاد را داشتم. جمهوری اسلامی ایران مهد صلح و دوستی است و خوشحالم از سوی رئیس جمهوری و وزیر آموزش و پرورش اعلام کنم که ایران برای میزبانی و برگزاری المپیاد سلول های ‌بنیادین اعلام آمادگی می کند.

وی ادامه داد: ممنون هستم از تمام میهمانان این المپیاد که به قوانین جمهوری اسلامی احترام گداشتند و همه قوانین ما را رعایت کردند.

مهاجرانی همچنین گفت: در سرزمینی که با خون شهدا بر پا ایستاده باید بگویم که خوشحالم جنس مقاومت ما از جنس مقاومت علمی است. انسان متعالی به دو بال نیاز دارد به بال علم و لال اخلاق. شما سرآمدان علم حتما از خود سرآمدی اخلاق می سازید.

کد خبر 4352817

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 1 =