رتبه نخست وزارت علوم در زمینه دسترسی آزاد اطلاعات

وزارت علوم، با ۱۸۰ زیرمجموعه فعال از بین ۱۸۷ مجموعه متصل به سامانه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات، با اختلاف بسیار زیاد نسبت به سایر دستگاه‌های اجرایی، رتبه نخست را به خود اختصاص داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزار علوم، بر اساس گزارش منتشرشده در سامانه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری دارای ۱۸۰ زیرمجموعه فعال در سامانه و پاسخگویی به پرسش‌ها، درخواست ها و بعضا ابهام های شهروندان و متقاضیان بوده که با فاصله زیادی از دیگر دستگاه های اجرایی کشور قرار گرفته است.

براساس این گزارش که دهم مردادماه منتشر شده، وزارت کشور و استانداری‌ها ۳۴ زیرمجموعه، وزارت صنعت، معدن و تجارت ۲۳ زیر مجموعه و وزارت جهاد کشاورزی نیز ۱۳ زیرمجموعه فعال هستند.

همچنین براساس آخرین گزارش منتشره از سوی دبیرخانه کمیسیون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات، وزارت علوم تاکنون به تمامی درخواست‌های مطرح شده از سوی شهروندان و متقاضیان از طریق سامانه http://foia.iran.gov.ir  پاسخ داده و به سطح پاسخگویی ۱۰۰ درصد رسیده است.

سامانه دسترسی آزاد به اطلاعات به منظور بهره‌مندی تمامی شهروندان برای دسترسی آزادانه به اطلاعات نهادهای دولتی ایجاد شده است.

 براساس ضوابط موجود درخصوص استفاده از این سامانه و دسترسی به اطلاعات، کاربر درخواست خود را از طریق فرم مربوطه که به تصویب کمیسیون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات رسیده است، تکمیل و ارسال می‌کند.

مطابق آیین نامه اجرایی این قانون، ارائه درخواست به دو شکل مراجعه حضوری به دستگاه یا از طریق سامانه الکترونیکی خواهد بود و پاسخ دستگاه به یکی از چهار شکل (مراجعه حضوری، ایمیل، پست یا کارپوشه ملی ایرانیان) به انتخاب متقاضی است. تمامی پاسخ‌های دستگاه‌ها به شهروندان، همزمان در سایت نیز منتشر خواهد شد مگر اینکه حاوی اطلاعات شخصی باشد.

کد خبر 4365392

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 1 =