۴۲ درصد انرژی های شرکت توزیع برق  اصفهان در صنعت استفاده می شود

اصفهان- مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق اصفهان گفت: حدود ۴۲ درصد انرژی های شرکت توزیع برق اصفهان در صنعت استفاده می شود و بر این اساس کاهش خاموشی ها بیشترین میزان بهره وری برای صنایع را دارد.

به گزارش خبرنگار مهر حمید علاقمندان پیش از ظهر دوشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه که در مجموعه معاونت بهره برداری شرکت توزیع نیروی برق استان اصفهان برگزار شد، اظهار داشت: شرکت توزیع برق استان اصفهان بزرگترین شرکت توزیع برق مرکزی کشور و سومین شرکت توزیع بزرگ کشور از میان ۳۹ شرکت محسوب می شود و حدود یک میلیون و ۴۲۵ هزار مشترک را سرویس رسانی می کنیم.

وی با بیان اینکه ما در میان شرکت های توزیع برق استانی رتبه نخست تعالی خدمت و نوآوری را کسب کردیم، افزود: ما توانسته ایم تراز شرکت خود را در خدمات در بین کل کشور به تراز اول کشوری دست برسانیم و بعد از آن مهم ترین دستاورد ما این است که بتوانیم در بین ۲۳ شهرستان اصفهان شاخصه های خود را به صورت یکسان تثبیت کنیم.

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان اصفهان با بیان اینکه پیگیر بهره مند کردن چهار میلیون و ۵۰ هزار هم استانی ما از تمام خدمات شرکت توزیع برق بوده ایم، ابراز داشت: به حد قابل قبولی در شاخصه های شرکت از جمله شاخص تلفات برق، میزان خاموشی به ازای هر مشترک و در خدمات غیر حضوری نیز به اهداف برنامه ریزی شده شرکت رسیده ایم و امید داریم در سال ۹۸ این برنامه  ۱۰۰ درصد اجرایی شود.

رویت پذیری، تعامل و هوشمند سازی از برنامه های آینده شرکت

علاقمندان در ارتباط با برنامه های آینده شرکت گفت: در برنامه دوم شرکت که از سال آینده شروع می شود بحث رویت پذیری، تعامل و هوشمند سازی را خواهیم داشت و یکی از ابتدایی ترین مواردی که نیاز داریم این است که تعامل بیشتری با مردم داشته باشیم.

وی افزود: شرکت توزیع نیروی برق دو مشکل قدیمی دارد که با کمک اصحاب رسانه رفع خواهد شد و مشکل اساسی این است که ما برای اطلاع رسانی به مردم نیازمند همکاری اصحاب رسانه هستیم و تا به حال این اطلاع رسانی برای ما مطلوب نبوده و در آن کوتاهی کرده ایم.

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان اصفهان بیان داشت: دومین موضوع این است که صنعت برق استان علی رغم تلاش های بسیار زیادی که انجام داده به واسطه نیاز به تعامل و همراهی بیشتر مردم باید ارتباط خود را با مردم استان بیشتر کند و نحوه تعامل و ارتباط است که نیاز به همراهی اصحاب رسانه دارد.

 اصحاب رسانه موثر ترین افراد در ایجاد تعامل بین مردم و مسئولان هستند

وی بیان داشت: از اصحاب رسانه می خواهیم نیازهای مردم را به ما و نیاز های ما را به مردم برسانید تا ما بتوانیم خدمات خود را در آن راستا انجام دهیم وبه نوعی که هر آنچه ما راجع به مشترک خود اطلاع داشته باشیم مشترک هم بتواند در همان زمان و به همان میزان از مصرف برق خود مطلع شود.

علاقمندان با اشاره به اینکه:این شرکت در سال ۹۷ حدود ۵۴ میلیارد تومان پروژه بهره برداری کرده که در هفته دولت در غالب ۲۵۰ پروژه ارائه خواهد شد،  گفت:  اکثر این پروژه هادر ۳۲ شهرستان در راستای توسعه شبکه و افزایش تعداد مشترکین جدید به انجام رسیده است و یک سوم پروژه ها در حوزه تعمیر و نگهداری پروژه هاست که می تواند منجر به کاهش خاموشی ها و تلفات شود.

وی ادامه داد: یکی از مهمترین پروژه هایی که موفق به انجام آن شدیم برنامه نصب کنتور های هوشمند است و تا کنون ۲۰ هزار از مشترکین دیماندی را به کنتور های فهام مجهز کرده ایم و ظرف سه ماه آینده مجموعه مشترکین دیماندی که ۲۵ هزار نفر هستند را پوشش خواهیم داد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان اصفهان بیان کرد: مشترکین دیماندی اصفهان بیشترین مشترک دیماندی در کشور هستند اما از آنجایی که ما در حوزه کنتور های هوشمند پیشتاز بوده ایم مرکز «داده ابر ششم کشور» در شرکت توزیع برق استان اصفهان مستقر شده و در حال راه اندازی است.

رونمایی از اپلیکیشن «نیرو نگار»

وی در ادامه افزود: ۶۶ درصد انرژی های شرکت توزیع برق استان اصفهان در بخش مولد ، حدود ۴۲ درصد انرژی در صنعت و ۲۴ درصد انرژی در کشاورزی مصرف می شود به همین دلیل پایداری انرژی دارای اهمیت بسیار بالایی است و کاهش خاموشی ها بیشترین میزان بهره وری را برای صنایع ما خواهد داشت.

علاقمندان با اشاره به اینکه برای اولین بار در کشور شرکت توزیع نیروی برق در صدد برقراری رابطه با مشترکین است، اظهار داشت: امروز از سامانه «نیرونگار» رو نمایی خواهیم کرد و این برنامه که به صورت یک اپلیکیشن بر روی تلفن های همراه قابل استفاده است در فاز اول برای مشترکین دیماندی و در فاز دوم برای تمام مشترکین ارائه خواهد شد و می تواند اطلاعات مربوط به مشترک را برای مشترکین نشان دهد و هرگونه اتفاقی که در سیستم برق رسانی پیش آید برای مشترکین قابل مشاهده است.

وی گفت: از ۱۹ مرداد ماه خاموشی های با برنامه را پایان دادیم و از آغاز شهریور ماه ساعات اداری نیز به روال عادی بر می گردد و با توجه به تعاملی که با ادارات و سازمان ها داشته ایم و بدون اعمال خاموشی ها ، توانستیم ۴۱۰ مگاوات در مصرف برق صرفه جویی داشته باشیم.

کد خبر 4380335

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 14 =