گسترش خدمات تامین اجتماعی در کارگزاری‌های استان بوشهر

بوشهر - مدیر درمان تامین اجتماعی استان بوشهر گفت: پذیرش اسناد خسارات متفرقه به کارگزاری‌های رسمی تامین اجتماعی واگذار می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، یلدا دارابی عصر شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در راستای توسعه خدمات تامین اجتماعی اقدامات خوبی صورت گرفته و از ابتدای مهرماه فرایند پذیرش اسناد خسارات متفرقه در کارگزاری‌های رسمی تامین اجتماعی صورت می گیرد.

وی ادامه داد:به منظور سهولت در دسترسی به خدمات و کاهش حجم مراجعات از این پس پذیرش مدارک درمانی بیمه شدگانی که در موسسات درمانی غیر طرف قرار داد تحت درمان قرار گرفته و هزینه های درمان را پرداخت می کنند توسط کارگزاری‌های رسمی تامین اجتماعی انجام می شود.

مدیر درمان تامین اجتماعی بوشهر تصریح کرد: در این طرح بیمه شده، مستمری بگیر یا نماینده وی پس از حضور در کارگزاری نسبت به ارائه اسناد و مدارک اقدام کرده و کارگزاری نیز موظف است مطابق ضوابط و مقررات نسبت به بررسی اولیه اسناد مربوطه اقدام کند.

وی بیان داشت: کارگزاری پس از بررسی مدارک و مستندات برای واریز مبالغ هزینه ای نسبت به ارائه فرم تایید حساب بانکی به مراجعین برای اخذ تاییدیه بانک های اعلام شده اقدام می‌کند.

دارابی اضافه کرد: واگذاری پذیرش اسناد پزشکی در بخش خسارات متفرقه بیمه شدگان به کارگزاری‌ها سبب خواهد شد که بیمه شدگان به جای مراجعه به دفتر رسیدگی به اسناد پزشکی در مرکز استان با مراجعه به نزدیکترین کارگزاری به محل سکونتشان مدارک را برای دریافت خسارت‌های مالی به این مراکز تحویل کرده و خدمات خود را دریافت کنند.

وی تاکید کرد: ارائه خدمات به بیمه‌شدگانی که برای دریافت هزینه‌های درمانی خود به اینگونه کارگزاری‌ها مراجعه می‌کنند کاملا رایگان بوده و در این مراکز هزینه ای بابت ارائه خدمات از بیمه شدگان دریافت نمی‌شود.

وی افزود: نمایندگان کارگزاری‌های رسمی تامین اجتماعی استان شامل کارگزاری‌های یک و دو بوشهر، کارگزاری‌های کنگان، عسلویه، بیدخون، گناوه و دشتستان دوره‌های آموزشی را در مدیریت درمان استان طی کرده و از ابتدای مهرماه آماده ارائه خدمت به بیمه شدگان هستند.

کد خبر 4409455

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 8 =