شجاعانه بازی می‌کنیم و نگران اخراج نیستم/ نیاز به زمان دارم

سرمربی تیم فوتبال استقلال تهران با تاکید بر اینکه تیمش در دیدار برابر پرسپولیس شجاعانه بازی خواهد کرد گفت: برای اینکه بتوانم تیم را به شرایط مطلوب برسانم نیاز به زمان دارم.

به گزارش خبرنگار مهر، وینفرد شفر در نشست خبری پیش از بازی فردا پنجشنبه استقلال تهران در دربی هشتاد و هشتم پایتخت مقابل پرسپولیس در سالن کنفرانس سازمان لیگ گفت: قبل از صحبت درباره بازی باید بگویم شب گذشته میهمانی خوبی برگزار شد و تمام اعضای باشگاه و بزرگان این باشگاه مثل عبداللهی، جباری و دیگریان حضور داشتند. خوشحالم که استقلال پیشکسوتانش را فراموش نکرده است. خوشحالم عضوی از این باشگاه هستم. 

وی افزود: مدیرعامل باشگاه شب گذشته در مورد مسائل مختلف صحبت کرد. در مورد گذشته و آینده باشگاه، بازیکنان و تیم جدیدی که داریم. ایشان صحبتهای خوبی راجع به آینده باشگاه داشتند که برایم مهم بود. همه ما مثل یک خانواده هستیم. مدیرعامل باشگاه همه را حمایت کرد. ما هم حمایت کامل خود را از ایشان اعلام می کنیم. می دانم در آینده تیمی متشکل از بازیکنان جوان و باتجربه داریم. در باشگاه همه با هم مثل خانواده هستند و کارمان را انجام می دهیم. 

سرمربی تیم فوتبال استقلال یادآور شد: دربی بسیار فوق العاده است. واقعا دربی را دوست دارم. این یک بازی بسیار بزرگ است. من دو بار قبلا در ایران دربی را تجربه کرده ام و در کشورهای دیگر هم دربی داشته ام. بازی جاماییکا و آمریکا هم مثل دربی است که من در جاماییکا برنده شدم. همه یک جورهایی تب دربی دارند. ما خودمان را از نظر ذهنی و تاکتیکی آماده کرده ایم. پر بودن تماشاگر برای هر دو تیم خیلی خوب است. بعضی از بازیکنان ما جوان هستند و قبلا در بازی هایی حضور داشته اند که چهار پنج هزار تماشاگر داشته است ولی حالا ۸۰ هزار نفر در ورزشگاه هستند. ما بازیکنانمان را آماده کرده ایم. 

شفر ادامه داد: بازی های پرسپولیس را آنالیز و کارهای تاکتیکی آنها را مرور کرده ایم. حدود ۶ ۷ ماه است که درباره پرسینگ صحبت می کنم. پرسپولیس هم مقابل الدحیل کار پرس را خوب انجام داد. مهم است که ۹۰ دقیقه بجنگیم و نظم تاکتیکی خود را حفظ کنیم و هرکسی صد درصد توانش را بگذارد. ما از بازی های آسیایی خارج شدیم ولی کیفیت خوبی داریم و می توانیم در دربی برنده باشیم. باید شجاعانه بازی کنیم. می دانم ۵۰ هزار نفر در ورزشگاه و میلیون ها نفر در ایران از ما حمایت می کنند. با حمایت آنها قوی تر می شویم و می توانیم برنده باشیم.

وی تاکید کرد: بعد از تمرین امروز ۱۱ بازیکن اصلی تیمم را انتخاب می کنم. هنوز وضعیت یکی دو بازیکن مشخص نیست ولی می دانم تمام بازیکنان با انگیزه و پرتلاش هستند. 

سرمربی استقلال خاطرنشان کرد: دربی همیشه هیجان بزرگی دارد چه داخل و چه بیرون زمین. امیدوارم مثل پارسال شرایط خوبی داشته باشیم. نه مشکلی برای هواداران پیش بیاید و نه مشکلی برای داور. سال گذشته اینطور بود و من خوشحالم. باید همیشه به داور احترام گذاشت. شاید یک تیم ببازد. مهم این است هواداران بدون مشکل به خانه خود برگردند مثل سال گذشته. 

شفر درباره اینکه در دیدار برگشت با السد قطر با یک هافبک دفاعی بازی کرد و آیا با همان تاکتیک مقابل پرسپولیس بازی می کند؟ تصریح کرد: از این سئوال خوشحال شدم. در این بازی مشکل ما این بود که یک بازیکن به پوزیشن شماره شش (پست هافبک دفاعی) اضافه می شد و ناخواسته دو هافبک دفاعی داشتیم. همیشه باید یک نفر به حمله اضافه شود. سال گذشت با باقری و ابراهیمی این کار را خوب انجام دادیم. روی کاغذ گاهی باید دو هافبک دفاعی داشته باشیم ولی در بازی باید عملا یک هافبک دفاعی باشد. در بازی با السد و تراکتورسازی خوب این کار را کردیم. یک هافبک به حمله اضافه می شد. مقابل تراکتورسازی همینطور یک گل هم زدیم. کاری که در تمرینات و آنالیز انجام می دهیم، مهم است که در زمین اجرا شود. 

وی در خصوص تقسیم بندی سکوها تاکید کرد: دربی ۹۰ به ۱۰ نیست. دربی بازی ۵۰ به ۵۰ است و این تصمیم خوبی بود. وقتی ۹۰ درصد از استقلال یا پرسپولیس باشند اتفاق خوبی نیست. اوایل که اینجا بودم عکسی از ورزشگاه آزادی دیدم که نصف آن آبی بود و نصف آن قرمز. اینطور بهتر است. 

خبرنگاری از شفر پرسید که اگر پرسپولیس در بازی برگشت تصمیم به اجرای قانون ۹۰ به ۱۰ بگیرد آیا موافقت می کنید که مدیر رسانه ای استقلال خواست قبل از بازی برگشت این سئوال پرسیده شود.

وی درباره اینکه آیا به روزبه چشمی بابت دریافت کارت قرمز مقابل السد تذکر داده است؟ گفت: طبیعی است بعد از بازی با روزبه چشمی درباره کارتهایی که گرفت صحبت کردیم. مسئله کارت زرد اول او بود که با داور صحبت کرد. همه می دانند مقابل داوران سنگاپوری و تایلندی باید احترام بگذاریم و لبخند بزنیم. چشمی حمایت کامل مرا دارد و می دانم برای دربی آماده است.

وی در خصوص تعدد مصدومیت های نیومایر گفت: دکتر نوروزی روز گذشته درباره مصدومان استقلال توضیحات کاملی را داده است.

شفر درباره مشکلات استقلال در این فصل تاکید کرد: در حالت عادی نمی خواهم راجع به گذشته صحبت کنم. این آخرین بار است که این موضوع را تکرار می کنم. نصف تیم ما جدا شد و چند بازیکن جدید به ما اضافه شدند. من آمدم تیم خوبی بسازیم. در پایان فصل جزو هشت تیم برتر آسیا بودیم. به زمان نیاز داریم و مثل فشار دادن یک دکمه نیست که همه چیز یکباره عوض شود. وقتی شما می خواهید انگلیسی حرف بزنید به زمان زیادی نیاز دارید. شاید یک بازیکن در تیم های دیگر با سبک مختلفی بازی می کرده است. شاید بعضی مسائل به بازیکنان فشار وارد کند. برای یادگیری و اجرا به زمان نیاز دارند هم ذهنی و هم عملی. تیممان را به شرایط خوب می رسانیم. این مثل پلی استیشن نیست که یک دکمه را فشار بدهید و همه چیز تغییر کند.

سرمربی استقلال تاکید کرد: زمانی هم که گواردیولا به منچسترسیتی رفت گفت که به زمان نیاز دارد. در دورتموند هم همینطور. باور کنید هواداران ما هم می دانند که خوب می جنگیم و سخت تلاش می کنیم به آنچه می خواهیم برسیم.

وی درباره اینکه برانکو گفته بود ترکیب استقلال را می داند در حالی که وی قرار است امروز بازیکنان استقلال را برای  دربی تعیین کند، گفت: برای اجلاس کنفدراسیون آسیا سه روز با برانکو در چین بودم. ایشان انسان بسیار خوبی است و به ایشان علاقه دارم.

خبرنگاری از شفر پرسید که آیا نگران اخراج شدن از استقلال درصورت باخت در دربی نیستید. مدیر رسانه ای استقلال در این ارتباط به جای شفر گفت: بارها و بارها آقای فتحی اعلام کرده است که از سرمربی تیم حمایت می کند و نتیجه دربی تاثیری در ادامه کار شفر ندارد.

وی درباره اینکه نتیجه نظرسنجی های دربی به سود پرسپولیس است، گفت: اگر هواداران استقلال بگویند دربی را نمی بریم هواداران خوبی نیستند. برعکسش هم صدق می کند. هر هواداری راجع به برد تیم خودش صحبت می کند. این دربی بزرگترین دربی آسیا و یکی از بزرگترین دربی های جهان هم هست. خیلی از خبرنگاران آلمانی با من در این ارتباط تماس می گیرند.

سرمربی استقلال خاطرنشان کرد: زمانی که برای اولین بار به ایران آمدم، قبل از دربی به من می گفتند فقط باید ببریم. ما در آن بازی مقابل پرسپولیس خوب بازی کردیم ولی باختیم. هواداران دیدند که صد درصد جنگیدیم و برای همین بعد از باخت ما را تشویق کردند. شاید اگر خوش شانس بودیم می توانستیم حتی مساوی کنیم و یا ببریم. در جواب سئوال قبل دوستمان هم باید بگویم از بابت دربی نگرانی ندارم. نگرانی من فقط از این بابت است که همسرم تاریخ تولد یا سالگرد ازدواجمان را فراموش کند!

کد خبر 4413234

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 0 =