نمی توان قول صد در صدی برای کاهش آلودگی هوا داد/اصلاح رویکردها

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: گر واقع بینانه به شرایط کشور نگاه کنیم هیچ کسی در این شرایط نمی تواند قول صد درصدی برای انجام کاری بدهد.

به گزارش خبرنگار مهر، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در نشست کارگروه ملی کاهش آلودگی هوا که عصر امروز در محل سازمان محیط زیست برگزار شد، گفت: اگر واقع بینانه به شرایط کشور نگاه کنیم هیچ کسی در این شرایط نمی تواند قول صد درصدی برای انجام کاری بدهد. مهم این است که رویکردها و جهت گیری ها درست باشد.

محسن پورسیدآقایی افزود: وقتی که همه متفق القول باشند که سلامت مردم به منافع اقتصادی اولویت دارد جهت گیری های ما درست خواهد بود.

وی ادامه داد: همین که الان میزان گوگرد هوای تهران در وضعیت کنونی است خیلی با سالهای قبل فرق کرده است. در صنعت، این همه سال استانداردها را الزامی کردیم اما واقعا آیا در صنعت در حوزه آلودگی پیشرفتی هم داشتیم؟

پورسیدآقایی افزود: امسال معاینه فنی برتر را به طور داوطلبانه در تهران اجرا کردیم چون تخفیف دادیم حتی خیلی از خودروهای زیر ۴ سال که معاف از معاینه فنی هستند هم درخواست داوطلبانه معاینه فنی برتر داشتند.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در پاسخ به انتقاد به شرکت پخش فرآورده های نفتی به دلیل عدم ارائه مهلت زمانی برای به سرانجام رساندن طرح کهاب//// گفت: خواهش ما این است که نفت مسیری را که در پیش گرفته با قوت ادامه دهد و البته اگر بتواند سهم تهران را از یورو ۵ بیشتر کند بهتر هم خواهد بود.

وی تصریح کرد: صد جایگاه کوچک مقیاس تک منظوره اکنون در حال راه اندازی است که بخشی از ان راه افتاده است. سرمایه گذار بخش خصوصی آن را راه اندازی کرده و الزام آن ایجاد طرح کهاب است و گفته ایم حتما باید از دو برند خارجی فرانسوی و بلژیکی مشخص در طرح کهابشان استفاده کنند.

پورسیدآقایی در پاسخ به اینکه اگر طرح کهاب در این جایگاهها اجرایی است چرا برای همه جایگاههای دیگر الزامی نمی شود گفت: مانع اصلی اینکه همه جایگاههای دیگر هم طرح کهاب را اجرا کنند مسائل انتقال ارز و خرید تجهیزات و تامین منابع ارزی است البته الان جایگزین های ایرانی مطرح شده که دست کم هنوز مورد تایید ما قرار نگرفته است.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران اظهار داشت: روی بحث شناورسازی ساعات کاری ادارات مطالعات خیلی خوبی انجام شده است و در دو سال گذشته که در مهرماه همین یک ساعت را دولت اجازه داده بود که کارمندان یک ساعت دیرتر به محل کار بیایند نتایج خیلی خوبی داشت، اصلاح ساعت کار خیلی در ترافیک شهر اثر می گذارد.

وی افزود: امسال دولت برای کمک به وزارت نیرو جهت رفع خاموشی ها حاضر شد ساعت کار را حتی به ساعت ۶ صبح منتقل کند. چطور حاضر نیست برای سلامتی مردم و حل مسئله آلودگی و ترافیک در شهر تهران تغییر ساعات کاری ادارات دولتی را بپذیرد. البته این موضوع پس از تصویب در کارگروه نیاز به مصوبه هیئت وزیران برای اجرا خواهد داشت.

پورسیدآقایی خاطرنشان کرد: در اداراتی که ارباب رجوع  دارند ممکن است این مسئله موجب به سردرگمی بشود اما می توان با تایید مدیران مافوق جهت شناوری ساعت کار از ۷ تا ۹ صبح نظمی وجود داشته باشد که ارباب رجوع هم دچار مشکل نشوند.

کد خبر 4413665

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha