میانگین حضور آتش نشانان در صحنه به ۴ دقیقه و ۱۳ ثانیه رسید

مدیرعامل سازمان آتش نشانی شهرداری تهران گفت: با افزایش ۷ ایستگاه در یک سال اخیر، میانگین حضور آتش نشانان در صحنه حادثه به ۴ دقیقه و ۱۳ ثانیه رسیده است.

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی داوری مدیرعامل سازمان آتش نشانی با یادآوری رشادت های آتش نشانان در تمام این سال ها به ویژه دوران دفاع مقدس گفت: در تهران با توجه به شرایط این کلان شهر این ایثار و رشادت ها به اوج خودش رسیده است و فعالیت به عنوان آتش نشان در کلان شهر تهران کاری بی نظیر و خدمتی واقعا صادقانه است.

داوری با اشاره به رضایت حداکثری شهروندان از فعالیت آتش نشانان گفت: نظرسنجی ها نشان می دهد مردم رضایت ۹۸ درصدی از آتش نشانان در تهران دارند که این برای ما افتخار است.

وی با بیان اینکه اولین موضوع حائز اهمیت برای ما این است که خدماتی که به مردم ارائه می شود با چابکی و کیفیت مناسب باشد، گفت: برای رسیدن به این مهم ما توسعه ایستگاه ها را در دستور کار قرار دادیم و در مدت یک سال ۷ ایستگاه افتتاح کردیم و تعداد ایستگاه ها به عدد ۱۳۱ رسیده است.

داوری افزود: با افزایش تعداد ایستگاه ها اکنون میانگین زمان رسیدن به حادثه به ۴ دقیقه و ۱۳ ثانیه رسیده است که بسیار به استاندارد جهانی است

مدیرعامل سازمان آتش نشانی اضافه کرد: نگاه ما این است که تعداد ایستگاه ها را به عدد ۱۴۵ برسانیم که ایده ماست و حتی برای این ایستگاه های جدید جانمایی صورت گرفته است.

وی با تاکید بر اینکه باید تجهیزات مان نو و مدرن باشد، گفت: در حال حاضر شرایط ما به لحاظ سخت افزاری خوب است اما تا ایده آل فاصله داریم.

داوری با اشاره به یکی از مصوبات شورای شهر تهران که توانست کمک بسیاری برای سازمان آتش نشانی باشد، گفت: ما مصوبه خوبی داشتیم که قرار شد دو درصد از عوارض ساخت و ساز شهر مستقیم به حساب آتش نشانی واریز شود. این اعتبار دست و بال ما را بسیار بیش از گذشته باز کرد.

وی به چابکی و آمادگی بدنی آتش نشانان اشاره کرد و گفت:ما فقط نگاه سخت افزاری نداریم، آمادگی و مهارت آتش نشانان از تاکیدات سازمان است و هر ساله در چند نوبت این آمادگی مورد ارزیابی قرار می گیرد.

داوری تاکید کرد: آتش نشانان ما از لحاظ آمادگی جسمی در وضعیت مطلوبی قرار دارند.

کد خبر 4415226

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 0 =