راه اندازی شهرک تحقیقات فناوری در استان مرکزی ضروری است

اراک- رئیس دانشگاه صنعتی اراک گفت: با توجه به ظرفیت های صنعتی استان مرکزی ایجاد شهرک تحقیقات فناوری در این استان یک ضرورت است.

به گزارش خبرنگار مهر، محسن نجفی بعد از ظهر سه‌شنبه در نشست روسای دانشگاه های استان مرکزی در اراک بیان کرد: این دانشگاه امسال ۵۳۰ نفر ثبت نام با افزایش ۱۲.۳ درصدی دانشجو در حوزه کارشناسی و تحصیلات تکمیلی داشته است.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده توسط این دانشگاه ادامه داد: دانشگاه صنعتی اراک رتبه اول پژوهشی را در بین چهار دانشگاه صنعتی کشور داشته و همچنین در زمینه رصد اشتغال دانش‌آموختگان در واحدهای صنعتی توانسته به شایستگی گام بردارد.

رئیس دانشگاه صنعتی اراک اضافه کرد: از مهم ترین و دیگر برنامه‌هایی که این دانشگاه در دستور کار دارد نوآوری و ایده پردازی و کارآفرینی است که امسال به صورت پایلوت در این دانشگاه با آموزش ۲۶۰ نفرساعت و با هدف بررسی توانمندی های  بنیادی و مهارت های بین فردی و مهارت فنی بر اساس نیازهای روز و پژوهشی منطقه انجام می‌شود.

نجفی تصریح کرد: امسال اسناد بالادستی را نیز مورد بازنگری قرار داده‌ایم که در این زمینه پارک علم و فناوری را در برنامه های آینده مبنای کار قرار خواهیم داد، این دانشگاه همکاری هایی نیز با صنایع آلومینیوم، صنایع ریلی و خوشه های صنعتی استان انجام داده است.

وی اظهار داشت: دستاوردهای این دانشگاه نسبت به منابعی که در اختیار قرار داده می‌شود قابل قیاس نیست و توانسته‌ایم اقدامات ارزشمندی را در تمامی بخش ها با توجه به اعتباراتی که داریم انجام دهیم.

رئیس دانشگاه صنعتی اراک افزود: براساس طرح‌ های جامع، ساختمانی را به منظور گسترش فضای آموزشی ایجاد کردیم، البته در این زمینه وزیر صنعت پیشین قول مساعدت داده بود که متاسفانه تاکنون هیچ اعتباری به ما در این بخش با توجه به اینکه هزینه کرده ایم، داده نشده است.

نجفی در ادامه گفت: باید تلاش شود با توجه به اینکه یکی از مشکلات آموزش عالی تحقیق و پژوهش است، بتوانیم شهرک تحقیقات فناوری را در این استان راه اندازی کنیم.

وی عنوان کرد: علاوه بر این با توجه به اینکه با ۷۰ کشور دنیا ارتباط صنعتی داریم باید حلقه های نوآوری را در صنایع احیا کنیم و بتوانیم آزمایشگاه هایمان را با تجهیزات فناورانه و به روز تجهیز کنیم.

رئیس دانشگاه صنعتی اراک ادامه داد: نیاز است دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی با صنعت و جامعه، یک نهاد مشترک داشته باشند تا در حوزه بین‌المللی نیز بتوانیم جایگاه شایسته ای را به خود اختصاص دهیم.

کد خبر 4419082

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 13 =