وضعیت موجود اصفهان در ۵ ماه آسیب شناسی می شود

اصفهان - معاون شهرسازی و معماری شهرداری اصفهان گفت: وضعیت موجود اصفهان در مدت ۳ تا ۵ ماه آسیب شناسی می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، سید احمد حسینی نیا ظهر پنجشنبه در مراسم تهیه طرح جامع شهر اصفهان اظهار داشت: شهرداری اصفهان تصمیم دارد با همکاری شورای شهر و راه و شهرسازی جلسات کمیته اجرایی برنامه جامع شهر با رویکرد نوین را پیگیری و دیدگاه ذی‌نفعان را با برگزاری جلسات همگانی و هشت گروه کانونی از جمله گروه کانونی زیست بوم، کالبدی و حمل و نقل با نظر متخصصان و نهادهای مردمی جمع آوری و گام بعدی پروژه را پیگیری کند.

وی  افزود: در تهیه و تدوین برنامه جامع شهر اصفهان با رویکرد جدید، اصفهان را به سوی کلانشهری دارای اقتصاد خلاق، پایدار و تاب آور، نوآور، زیست پذیر، دانش محور و گردشگر پذیر با برابری جنسیتی پیش برده تا بتوانیم به معنای واقعی مفهوم «حق به شهر» را دنبال کنیم.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری اصفهان بیان داشت: در تهیه و تدوین برنامه جامع شهر اصفهان با رویکرد جدید، باید به سوی کلانشهری دارای اقتصاد خلاق، پایدار و تاب آور، نوآور، زیست پذیر، دانش محور و گردشگر پذیر با برابری جنسیتی پیش برویم تا بتوانیم به معنای واقعی مفهوم حق به شهر را دنبال کنیم.

وی اعلام کرد: در سال ۶۷ آخرین طرح جامع برای شهر اصفهان برنامه‌ریزی شد اما امروز که ۳۰ سال از آن طرح جامع می گذرد با پیگیری اعضای شورای پنجم شهر اصفهان لزوم تهیه طرح جامع در دستور کار قرار گرفت.

حسینی افزود: برای دریافت دیدگاه های مراجع شهر از جمله شورای و شهرداری اردیبهشت ماه سال جاری همایشی با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی برگزار شد که منجر به عقد قرارداد همکاری و برنامه ریزی برای تدوین طرح جامع در آن همایش شد.

وی اضافه کرد: با توجه به اینکه آغاز این رویکرد نیاز به بررسی دقیق تر و حضور ذی‌نفعان داشت، شورای راهبری با همکاری اداره کل راه و شهرسازی تشکیل شد.

کد خبر 4427604

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 9 =