آغاز اجرای طرح آمارگیری«اندازه‎گیری تغییرات ماهانه تعداد دام سبک»

تبریز- معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه‎ریزی آذربایجان‌شرقی از آغاز اجرای طرح آمارگیری «اندازه‎گیری تغییرات ماهانه تعداد دام سبک» در آذربایجان‎شرقی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامهریزی آذربایجانشرقی، محمد فرج‌زاده صبح امروز  با بیان اینکه این طرح آماری با استفاده از چارچوب سرشماری عمومی کشاورزی سال ۱۳۹۳ به اجرا درمی‌آید، اظهار کرد: کارشناسان امور دام بر وجود تغییرات در تعداد دام سبک (گوسفند و بز) تاکید میورزند اما اطلاعاتی از میزان دقیق آن ندارند.

وی افزود: در این طرح آمارگیری اطلاعات مربوط به تعداد دام سبک در روز آمارگیری به تفکیک سن، جنس، دام به دنیا آمده و محل استقرار این دامها در هر ماه از بهرهبرداران پرسیده شده و نتایج آن در قالب «روند تغییرات ماهانه دام سبک» و «تقویم زایش» ارائه خواهد شد.

فرجزاده تصریح کرد: این اطلاعات ضمن کمک به برنامهریزی بخش دام میتواند مورد استفاده متولیان تنظیم بازار فرآوردههای مرتبط با دام سبک و محققان قرار گیرد.

معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامهریزی آذربایجان‌شرقی ادامه داد: مطابق پیشبینی زمان اجرای این طرح در طول یک سال و به صورت ماهانه خواهد بود؛ اولین مرحله آن به شکل حضوری از تاریخ ۲۱ تا ۳۰ مهر سال ۱۳۹۷ و مراحل بعدی آن نیز هفته چهارم هر ماه به صورت تلفنی اجرا خواهد شد.

وی در عین حال خاطرنشان کرد: طرح آمارگیری «اندازهگیری تغییرات ماهانه تعداد دام سبک» در استان همزمان با سراسر کشور با تعداد ۳۲۰ بهرهبردار از سه هزار بهرهبردار کل کشور اجرا میشود.

کد خبر 4428606

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 5 =