رقابت فینالیست های رشته های حفظ خواهران در مسابقات سراسری قرآن

فینالیست های رشته های حفظ کل و حفظ ۲۰ جز خواهران امروز در اراک به رقابت خواهند پرداخت و برگزیدگان مشخص خواهند شد.

به گزارش خبرنگار مهر، رقابت خواهران در رشته حفظ کل قرآن و رشته حفظ ۲۰ جزء امروز پایان خواهد یافت.

 بر همین اساس مریم شفیعی از ایلام، عطیه تبیانیان از تهران، مهدیه شکوری از قم، سما بابایی از تهران، طاهره نائبی موحد از کردستان، راضیه رحیمی از اصفهان، فاطمه شیرازی از تهران، زهرا محبی از اصفهان، سمانه سادات خان دوستی از گیلان، رضوان باقری از تهران و زهرا قربانی از اصفهان متسابقین شرکت کننده در رشته حفظ کل خواهند بود که از صبح  در سالن کوه نور به رقابت پرداختند.

این مرحله از دو بخش آیات مشابه و حفظ استقامتی تشکیل شده است. در بخش آیات مشابه ۲ سؤال دو صفحه ای پرسیده می شود و در بخش حفظ استقامتی ۳ سوال ۳ صفحه ای پرسیده می شود که داوران فقط از جهت صحت حفظ متسابق را ارزیابی می‌کنند.

در هر دو بخش ۳۰ درصد حسن تلاوت و ۷۰ درصد صحت حفظ امتیاز دارد.

اسامی داوران حفظ کل به شرح زیر است:صوت: کریم‌زاده، کنبدی و چنگی، لحن: آقایی، صحاف، حاجعلی، وقف و ابتدا: خان‌بابا، خطیب و عقبایی ، تجوید: الماسی، صالحی و عزت‌پژوه حسن حفظ: افخمی، قلع‌ریز و شبانی ، ناظر هیأت داوران: سلطانیو  سرپرست داوران:  خیریه عچرش می باشد.

همچنین متسابقین رشته حفظ ۲۰ جزء مراحل مقدماتی و نیمه نهایی را گذراندند و تنها ۱۰ نفر به مرحله نهایی راه یافتند.

صبح امروز ۲۲ مهرماه، فینالیست‌های این رشته در سالن خیام به رقابت می‌پردازند.

طبق قرعه کشی به ترتیب، رسل حمندی از تهران، مریم رضایی از اصفهان، فائزه سادات قریشی نسب از یزد، رؤیا فضائلی از خراسان رضوی، نرگس خوشبخت از اصفهان، حمیده حسینی از فارس، فائزه زنده دل از مازندران، فاطمه درودمند از فارس، فاطمه خالقی از خراسان رضوی و زهرا حسنی از آذربایجان غربی به رقابت می‌پردازند.

در مرحله نهایی ۲ سوال از فینالیست‌ها پرسیده می‌شود که متسابق باید آیه را تا ۲۰ سطر ادامه دهد. ۱۰ درصد امتیاز این بخش از نمره مرحله مقدماتی، ۲۰ درصد نمره مرحله نیمه نهایی و ۷۰ درصد نمره مرحله نهایی محاسبه می‌شود.

داوران   رشته حفظ ۲۰ را در بخش صوت اساتیدی چون نافذکلام، اسحاق‌نژاد و چراغی در بخش لحن: موسوی‌نیا، رحیمی‌فرد و بایست در بخش تجوید: حسینی، تشیعی‌فرد، کاتب در بخش حسن حفظ: سعیدی، حسینی‌فر و سرمدی داوری میکنند و سرپرست هیات داوران نیز اعظم الوندی می باشد.

کد خبر 4429680

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 15 =