تمدید قرارداد آموزش و پرورش وصندوق کشوری با آتیه سازان

مدیرعامل بیمه آتیه سازان حافظ با اشاره به اینکه فعالیت این بیمه کاملا قانونی و شفاف است، گفت: آموزش و پرورش یک ماه و صندوق بازنشستگی کشوری، سه ماه قراردادشان را تمدید کردند.

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی ریاحی فر در نشست خبری که صبح شنبه برگزار شد به نامه ای که سندیکای بیمه در مورد فعالیت غیرقانونی آتیه سازان ارائه کرده است، گفت: فعالیت بیمه آتیه سازان کاملا قانونی است و تمامی استانداردهای لازم را رعایت کرده ایم.

وی افزود: علاوه بر رعایت قوانین از سوی سازمان بازرسی و حسابرسی کشور نیز بر فعالیت ما نظارت کافی انجام می شود.

مدیرعامل بیمه آتیه سازان حافظ با اشاره به اینکه سازمان بیمه آتیه سازان صد درصد متعلق به سازمان بیمه سلامت است و براساس مصوبه هیئت وزیران در سال ۸۲ جزء شرکت های مادر تخصصی بیمه سلامت شناخته شده است.

ریاحی فر خاطرنشان کرد: همچنین براساس ماده ۶ بیمه خدمات همگانی، همه شرکت های بیمه مجاز هستند در امور درمانی مکمل و مضاعف مشارکت و مداخله داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه هفت میلیون و ۳۹۱ هزار و ۱۶۰ بیمه شده تحت پوشش ما هستند، گفت: چنانچه بخواهیم اختلالی در خدمات رسانی ایجاد کنیم، دور از انصاف است.

به گفته وی، اخیراً نامه ای از سندیکای بیمه منتشر شده که ظاهرا متن آن به صورت محرمانه به وزارت بهداشت رفته مبنی بر اینکه بیمه آتیه سازان بعد از ۱۷ سال فعالیت، فعالیتی غیرقانونی دارد اما نامه ای به این شماره وجود ندارد.

ریاحی فر در مورد بیمه تکمیلی تأمین اجتماعی تصریح کرد: در حال حاضر ۳میلیون و ۳۰۰ هزار نفر بازنشسته تأمین اجتماعی تحت پوشش بیمه تکمیلی آتیه سازان هستند و برخی می خواهند ماهیت آتیه سازان را شرکت غیرخصوصی تلقی کنند و آن را غیر مجاز بدانند تا برخی بیمه های تجاری بار پرتفوی بیش از سه هزار میلیاردی را به دوش بکشند.

وی با اشاره به اینکه سندیکای بیمه شدگان نباید نگران این باشد که ما می توانیم الزامات بیمه گری را رعایت کنیم، چرا که پشتوانه آتیه سازان دولت است، گفت: این سندیکا باید نگران شرکت هایی باشد که مشکلاتی دارند.

ریاحی فر در خصوص تأخیر در پرداخت خسارات بیمه شدگان تأمین اجتماعی اظهار داشت: در دو قرارداد آموزش و پرورش و صندوق بازنشستگی کشوری، صندوقی عمل می کنیم که در این مدل و ریسک و زیان بیمه گری در آن مطرح نیست و قرارداد بیمه تکمیلی تأمین اجتماعی به صورت بیمه گری است. به طوری که با پرداخت حق بیمه ها، ما نیز خسارت بیمه شدگان را پرداخت می کنیم.

مدیرعامل بیمه آتیه سازان حافظ گفت: در حال حاضر سه ماه است که تأمین اجتماعی، تعهدات خود را پرداخت نکرده و همین باعث شده نارضایتی برای بیمه شدگان به دنبال داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه سالیانه ۱۰۵ میلیارد تومان تأمین اجتماعی باید بابت بیمه تکمیلی بازنشستگان به ما پرداخت کند، تصریح کرد: در مجموع ۳۱۵ میلیارد تومان به ما بدهکار است که با توجه به اتمام قرارداد بیمه تکمیلی بازنشستگان این سازمان در پایان آبان ماه، جلساتی برای پرداخت به روز تعهدات آنها برگزار می کنیم.

ریاحی فر در خصوص بدهی آموزش و پرورش به آتیه سازان خاطرنشان کرد: این وزارتخانه ۱۵۹ میلیارد تومان به ما بدهکار است که هفته گذشته، جلسه ای با آموزش و پرورش داشتیم که قرار شد مطالبات خود را بپردازد.

مدیرعامل بیمه آتیه سازان حافظ با اشاره به اینکه تنها شرکتی که می تواند براساس قانون و به صورت صندوقی بیمه تکمیلی ارائه دهد، آتیه سازان است، ادامه داد: اگر صندوق بازنشستگی کشوری و آموزش و پرورش بخواهند با شرکت دیگری قرارداد ببندند نمی توانند چرا که تنها شرکتی که به صورت صندوقی بیمه تکمیلی ارائه می دهد، ما هستیم و قراردادی که ما با سایر مراکز درمانی منعقد می کنیم نیز ۱۰ تا ۱۵ درصد پائین تر از آنهاست.

وی با تأکید بر اینکه ساختار فعالیت بیمه آتیه سازان کاملا شفاف است گفت: بیمه آتیه سازان متعلق به بخش غیر دولتی است که تابع قانون تجارت است.

مدیرعامل بیمه آتیه سازان حافظ در مورد نحوه پرداخت خسارت ها نیز اظهار داشت: دو نوع پرداخت خسارت داریم، یکی اینکه بیمه شده با برگه ای که از ما دریافت می کند بدون پرداخت هزینه ای به بیمارستان مراجعه می کند و ما خسارت را به مرکز درمانی می دهیم و نوع دوم خسارتی است که برای پرداخت آزمایش، ام آر آی و غیره به بیمه شده اختصاص پیدا می کند که این مورد تنها ۱۰ تا ۱۵ درصد تعهدات ما را شامل می شود.

ریاحی فر در خصوص لیست پرداخت خسارت ها نیز تصریح کرد: طی ۷۲ ساعت بعد از ارائه سند، مبلغ مورد نظر به حساب بیمه شده پرداخت می شود.

به گفته وی، علیرغم اینکه سازمان تأمین اجتماعی سه ماه به ما بدهکار است اما تمامی اسناد پزشکی را تا اول شهریور را پرداخت کرده ایم و چنانچه بدهی مرداد و شهریور را به ما ارائه دهند، می توانیم پرداخت خسارت ها را به روز کنیم.

مدیرعامل بیمه آتیه سازان حافظ گفت: در پرداخت خسارت ها، اولویت ما با بیماران صعب العلاج، موارد خاص و غیره است.

ریاحی فر در مورد قراردادهای صندوق بازنشستگی و آموزش و پرورش نیز گفت: قرارداد صندوق سه ماه و آموزش و پرورش یک ماه تمدید شده است و اگر بخواهیم مجدد با آنها عقد قرارداد کنیم در مورد بیمه گری باید مناقصه انجام شود اما به صورت صندوقی فقط با ما می توانند قرارداد ببندند.

کد خبر 4448282

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 11 =