نماینده قزوین از پایانه کالا در قزوین بازدید کرد

قزوین- سیده حمیده زرابادی نماینده قزوین در مجلس شورای اسلامی در بازدید از پایانه کالای قزوین در جریان توزیع لاستیک میان رانندگان قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار مهر، سیده حمیده زرآبادی نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی عصر سه شنبه از محل پایانه کالای قزوین بازدید کرد.

دراین بازدیدکه افشین پیرنون مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان قزوین، رئیس کانون انجمن صنفی رانندگان استان و رئیس انجمن صنفی رانندگان حمل و نقل کالای قزوین نیز حضور داشتند،نماینده قزوین درمجلس شورای اسلامی ضمن بازدید ازکمیته توزیع لاستیک ناوگان حمل و نقل کالای جاده ای استان درمحل پایانه کالای قزوین واقع در کیلومتر ۱۷محور قزوین به بوئین زهراء در جریان آخرین وضعیت و فرآیند توزیع لاستیک رانندگان بخش حمل و نقل کالای جاده ای قرار گرفت.

عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی ضمن ارزیابی آخرین وضعیت اقدامات و امور مربوط به خواسته‌های رانندگان از جمله توزیع لاستیک در جریان مشکلات رانندگان قرار گرفت.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان قزوین در این بازدید ضمن ارایه گزارشی جامع به نماینده مجلس شورای اسلامی در خصوص اقدامات صورت گرفته توسط این اداره کل در زمینه توزیع لاستیک گفت: اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان در این راستا با پیگیرهای مستمر، کارگروهی با حضور نمایندگان استانداری، سازمان راهداری وحمل ونقل جاده ای، سازمان صنعت، معدن وتجارت، فرمانداریهای ۶ شهرستان استان، کانون انجمن های صنفی رانندگان و انجمن صنفی رانندگان کالای شهرستان قزوین تشکیل داد و برای تامین لاستیک مورد نیاز این بخش کارشناسان این اداره کل با حضور مستمر در پایانه کالای استان و رصد امور مربوط به حمل و نقل کالا بر فعالیت های این حوزه کنترل و نظارت دارند.

پیرنون یادآورشد: با توجه به جایگاه ویژه بخش حمل و نقل عمومی کالای جاده ای و سهم ۲.۶ درصدی ناوگان استان در جابجایی کالای کشور، اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان قزوین تمام توان و ظرفیت خود را برای شفاف سازی، تسریع و سهولت انجام این امر بکار گرفته است.

وی بیان کرد: از تعداد ۹۴۳۲ دستگاه ناوگان حمل و نقل عمومی کالای جاده ای فعال در استان تاکنون رانندگان ۷۵۰۰ دستگاه خودرو اقدام به ثبت درخواست برای دریافت لاستیک کرده اند و از ۷ مهرماه الی ۲۰ آبان ماه سال ۹۷ تاکنون در ۶ مرحله تامین و تخصیص لاستیک از سوی سازمان صنعت، معدن و تجارت تعداد ۵۷۰۰ حلقه لاستیک بر اساس پیمایش ناوگان بین ناوگان بخش حمل ونقل کالاومسافر استان توسط کمیته توزیع لاستیک توزیع شده است.

وی با اشاره به بر بررسی راههای جلوگیری از ایجاد کمبود لاستیک و لزوم تامین و تخصیص لاستیک بیشتر به ناوگان استان قزوین خاطرنشان کرد: ضمن بررسی وضعیت بازار و عرضه و تقاضای لاستیک و همچنین تعداد لاستیک های توزیع شده در استان از تیرماه امسال بیش از ۱۳ هزار و ۴۲۷ حلقه لاستیک میان رانندگان توزیع شده است.

پیرنون اظهارداشت: کمبود لاستیک تخصیصی توسط سازمان صنعت، معدن و تجارت کاملا مشهود است لذا توجه بیشتر برای افزایش سهمیه لاستیک استان قبل از رسیدن به وضعیت بحرانی ضروری است.

کد خبر 4457707

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 2 =