برخی مسئولان اعتقادی به اقتصاد مقاومتی ندارند

قم - دادستان کل کشور با بیان اینکه امروز دشمن تلاش می‌کند در مراکز مهم علمی و حوزوی نفوذ پیدا کند، گفت: بارها درباره وضعیت ارز و مشکلات بانک‌ها تذکر داده‌ام.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مرکز خبر حوزه، حجت الاسلام محمد جعفر منتظری در جلسه مجمع عمومی نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم که در سالن اجتماعات جامعه مدرسین حوزه علمیه قم برگزار شد، به آیه ۶۰ سوره انفال اشاره کرد و اظهار داشت: خداوند متعال در این آیه فرموده است: «وَ أَعِدُّوا لَهُمْ مَا اسْتَطَعْتُمْ مِنْ قُوَّة وَ مِنْ رِباطِ الْخَیْلِ تُرْهِبُونَ بِهِ عَدُوَّ اللّهِ وَ عَدُوَّکُمْ وَ آخَرینَ مِنْ دُونِهِمْ لاتَعْلَمُونَهُمُ اللّهُ یَعْلَمُهُمْ وَ ما تُنْفِقُوا مِنْ شَیْء فی سَبیلِ اللّهِ یُوَفَّ إِلَیْکُمْ وَ أَنْتُمْ لاتُظْلَمُونَ/ هر نیروئی در قدرت دارید برای مقابله با آن‌ها (دشمنان) آماده سازید و اسب‌های ورزیده (برای میدان نبرد) تا به وسیله آن دشمن خدا و دشمن خویش را بترسانید و (همچنین) گروه دیگری غیر از این‌ها را که شما نمی‌شناسید و خدا آن‌ها را می‌شناسد و هر چه در راه خدا (و تقویت بنیه دفاعی اسلام) انفاق کنید به طور کامل به شما باز گردانده می‌شود و به شما ستم نخواهد شد».

وی ابراز داشت: مخاطب آیات قبل و آیات بعد از این آیه، شخص رسول گرامی اسلام (ص) است؛ اما در این آیه همه مؤمنین مورد خطاب هستند که حکمت و پیام آن این است که این تکلیف همگانی است و آنچه در توان دارید، آماده کنید.

دادستان کل کشور خاطرنشان ساخت: از نکات دیگری که در این آیه آمده، آن است که امروز دشمنانی غیر از کفار و منافقین با نفوذ در میان شما راه پیدا می‌کنند که فقط خدا آنان را می‌شناسد.

حجت الاسلام منتظری تصریح کرد: تقویت جبهه اسلام اختصاص به زمان پیامبر (ص) نداشته و مختص امروز نیز هست؛ مخصوصاً در کشور ما که نظام اسلامی با پرچم اسلام به اهتزاز درآمده است.

وی بیان داشت: امروز با چند نوع مبارزه و تهاجم دشمن مواجه هستیم که بسیاری از جزئیات برای مردم گفته نمی‌شود و نباید هم گفت؛ از جمله این جنگ‌ها تهاجمات، جنگ اقتصادی، جنگ نرم و جنگ نفوذ است که بخشی از اشکالات، نابسامانی‌ها و مشکلات اقتصادی که دامنگیر جامعه ما شده، به مدیریت داخلی خود ما بر می‌گردد؛ البته بخش قابل توجهی هم مختص به توطئه‌های دشمن است.

حجت الاسلام منتظری ابراز داشت: ترامپ از زمان شروع ریاست جمهوری خود بیش از ۳۰۰ نفر را مأمور کرده تا بتواند بر مشکلات اقتصادی این مملکت بیفزاید؛ امروز تمام عناصر آنان در کشور وجود دارند تا نابسامانی‌های کشور افزایش پیدا کند.

وی خاطرنشان ساخت: امروز جنگ اقتصادی، واقعیت تلخ، ناگوار و غیرقابل انکار است که با آن در حال نرم کردن دست و پنجه هستیم؛ از کمبودهای موجود در کشور نمی‌توان گذشت؛ اما امکان ندارد با این تلاش و هزینه دشمن، آثار و تبعات آن در جامعه نباشد.

دادستان کل کشور تصریح کرد: قریب به هفت سال است که رهبر معظم انقلاب بحث اقتصاد مقاومتی را مطرح کرده‌اند و سالی را به این اسم نامگذاری نمودند؛ اما کار زیادی در این خصوص انجام نشده است.

مسئولانی که باید با شرایط جنگ اقتصادی به میدان بروند، اعتقادی به اقتصاد مقاومتی ندارند

حجت الاسلام منتظری بیان داشت: امروز بیش از ۹۰ درصد از مسائل اجرایی کشور در اختیار دولت و قوه مجریه است و مسئولانی که باید با شرایط جنگ اقتصادی به میدان بروند، اعتقادی به اقتصاد مقاومتی مورد نظر رهبری نداشته و ندارند.

دادستان کل کشور ابراز داشت: رهبر معظم انقلاب یک وظیفه‌ای دارد که به وظیفه خود عمل کرده و تذکر می‌دهند؛ ایشان در یکی از دیدارها، بحر طویلی از مشکلات را خوانده و مسئولین مربوطه را مکلف کردند که مشکلات اقتصادی را حل نمایند؛ اما نیازمند تلاش بیشتر مسئولان است.

حجت الاسلام منتظری خاطرنشان ساخت: بنده بارها نامه نوشته و هشدار دادم که بانک‌ها دچار مشکلات زیادی هستند و وضعیت ارز خطرناک است؛ اما در جلسات مرتبط با این موضوعات تنها هستم و تنها یک رأی دارم.

وی تصریح کرد: مگر رهبر معظم انقلاب می‌توانند در هر وظیفه رئیس جمهور، رئیس مجلس و… ورود پیدا کنند؛ ایشان گاهی نسبت به مسئولان عصبانی و تند می‌شوند که در بخش اقتصادی و فضای مجازی بسیار شدیدتر بوده است؛ اما مسئولین کم کاری دارند.

دادستان کل کشور بیان داشت: امروز دولت در حال کار و تلاش است؛ اما دشمنان داخلی و خارجی کار را خراب کرده‌اند؛ امروز آمریکا، اسرائیل، آل سعود، آل خلیفه و… برای خرابکاری اقتصادی ورود جدی دارند.

حجت الاسلام منتظری اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب، دولت منتخب مردم را حمایت می‌کنند؛ اما ما باید در انتخاب‌های خود دقت بیشتری داشته باشیم؛ امروز در مجلس ما چه خبر است؟ ببینید چه سخنانی بیان می‌شود!

وی ابراز داشت: بنده برای حضور بانوان در ورزشگاه آزادی اعتراض کردم؛ حمله بسیاری از سوی اصلاح طلبان، اصولگرایان، آقایان برخاسته از حوزه علمیه قم و… به بنده شد که البته باکی از این حملات ندارم؛ اما چه مقدار حمایت شدم؟

دادستان کل کشور خاطرنشان ساخت: جنگ دومی که با آن مواجه هستیم، جنگ نرم و فرهنگی است؛ امروز در جنگ نرم و فضای مجازی با مشکلات بسیاری مواجه بوده و فشارها بسیار بالاست.

حجت الاسلام منتظری تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب تأکیدات بسیاری درباره فضای مجازی دارند که فقط ۵۰ درصد آن از رسانه ملی و سایر رسانه‌ها منتشر می‌شود.

دادستان کل کشور اظهار داشت: امروز جنگ نرم بسیاری در فضای مجازی در حال رخ دادن است؛ هر روز در این باره جلسات بسیار داریم و در حال کار هستیم؛ اما همراهی‌های لازم انجام نمی‌شود.

حجت الاسلام منتظری ابراز داشت: امروز نکاتی در فضای مجازی در حال ترسیم است که همه فکر می‌کنند مملکت در حال فروپاشی است و این اخبار فضای مجازی در همه ما اثر می‌گذارد؛ در حالی که واقعاً اینگونه نیست.

مدارک نفوذی‌های محیط زیست به صورت کامل موجود است

وی خاطرنشان ساخت: جنگ سومی که با آن مواجه هستیم، جنگ نفوذ است؛ یکی از تلاش‌های فوق‌العاده دشمن، نفوذ در این کشور است و متأسفانه نفوذ هم پیدا کرده است.

دادستان کل کشور تصریح کرد: نفوذ در محیط زیست، یکی از مباحث مدنظر در مسئله نفوذ بوده و چند سال است که آمریکا و اسرائیل از طریق عوامل خود در محیط زیست در مکان‌های حساس و حیاتی کشور نفوذ پیدا کرده و دوربین‌های خود را به کار گذاشته تا به عنوان مثال از فلان حیوان مراقبت داشته باشند.

حجت الاسلام منتظری بیان داشت: عوامل نفوذ در محیط زیست دستگیر شدند؛ اما متأسفانه حمایت‌هایی از نفوذی‌ها شد؛ البته مدارک نفوذ آنان به صورت کامل موجود است.

وی در پایان اظهار داشت: امروز دشمن در حوزه علمیه هم نفوذ دارد؛ برخی از جریاناتی که در حوزه علمیه قم و جاهای دیگر وجود دارد را آسان نگیرید؛ امروز مسئله یمانی، مسئله عادی نیست؛ دشمن تلاش می‌کند در مراکز مهم علمی و حوزوی نفوذ پیدا کند.

کد خبر 4471419

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha