آموزش و پرورش در زمینه تربیت دانش آموزان اهتمام ویژه داشته باشد

فومن- نماینده فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی بر لزوم توجه ویژه به تربیت دانش آموزان باتوجه به بهره‌گیری دشمن از ابزارهای مختلف برای دوری نسل جوان از باورهای دینی و فرهنگی تأکید کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام محمد مهدی افتخاری ظهر شنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان فومن که در اداره آموزش و پرورش این شهرستان برگزار شد، اظهارکرد: پرورش فرزندان قبل از آموزش دادن به آنها دارای اهمیت است.

وی نبود ارجحیت در زمینه پرورش دانش آموزان را یکی از دغدغه‌ها در حوزه آموزش و پرورش دانست و افزود: امروز دشمن با استفاده از ابزارهای مختلف به دنبال نفوذ و خدشه به ارزش‌ها و باروهای فرهنگی و دینی جامعه اسلامی ایران است باید مسئولان به تربیت و پرورش دانش آموزان بیشتر توجه کنند.

نماینده فومن و شفت در مجلس با اشاره به نقش مهم آموزش وپرورش و فرهنگیان در پرورش نیروهای معتقد و مومن، گفت: در همین راستا باید پرورش و تربیت دانش آموزان را در اولویت قرار دهند.

وی با بیان اینکه باید به دانش آموزان در زمینه حقوق شهروندی نیز آموزش‌های لازم داده شود، بیان کرد: مسئولان آموزش و پرورش فومن تلاش کنند تا در کنار آموزش حقوق شهروند راهکارهایی برای جلب مشارکت های مردمی و خیران در راستای حل مشکلات این حوزه ارائه دهند.

حجت الاسلام افتخاری تأکید کرد: باید تلاش شود تا با شناسایی ظرفیت‌های خیران شهرستان فومن و حتی استان گیلان با جلب مشارکت های آنها زمینه حل مشکلات آموزش و پرورش را فراهم کنند.

وی با بیان اینکه مصوبات جلسات گذشته شورای آموزش و پرورش باید از سوی مسئولان پیگیری و اجرایی شود، ادامه داد: انتظار می رود در جلسات آینده اسناد مالکیت مدارس بدون مالک ارائه شده و تعیین تکلیف شود.

لزوم پایش مدارس از نظر سالم بودن سیستم‌های گرمایشی

فرماندار فومن نیز در ادامه این جلسه با اشاره به اینکه مسئولان آموزش و پرورش شهرستان باید با توجه به آغاز فصل سرما از امکانات گرمایشی مدارس بازدید کنند، اظهارکرد: در صورت وجود مشکلات در این زمینه باید در کوتاه‌ترین زمان نواقص برطرف شود.

مسئولان آموزش و پرورش شهرستان فومن باید با شناخت مشکلات این حوزه متناسب با آن مدیران دستگاه‌های اجرایی را به این شورای دعوت کنندمحمود قاسم نژاد با تأکید برلزوم توجه دبیران به اتمام دروس مورد امتحان در نیم سال اول تحصیلی، افزود: متاسفانه در برخی موارد شاهد هستیم که حتی بعداز پایان سال تحصیلی نیز برخی از دروس به صورت کامل از سوی دبیران تدریس نشده است.

وی ادامه داد: بخشی از خدمات به شورای آموزش و پرورش از سوی مدیران دستگاه‌های اجرایی شهرستان فومن ارائه می شود لذا نیاز است که این مدیران برای تعامل و همکاری بیشتر به این جلسه دعوت شوند.

فرماندار فومن بیان کرد: مسئولان آموزش و پرورش شهرستان فومن باید با شناخت مشکلات این حوزه متناسب با آن مدیران دستگاه‌های اجرایی را به این شورای دعوت کنند.

آموزش و پرورش از فضاهای آموزشی استفاده بهینه کند

شهردار ماسوله نیز در این جلسه با اشاره به یکی از ساختمان‌های متعلق به آموزش و پرورش که در فصول تحصیلی از آن به عنوان مدرسه و در تابستان به عنوان مهمانپذیر برای اسکان فرهنگیان در شهرک تاریخی ماسوله استفاده می شود، اظهارکرد: با توجه به اینکه آموزش و پرورش مکان دیگر در این شهر تاریخی دارد پیشنهاد می شود که دانش آموزان به آن مکان انتقال یابند.

حسن آقاجانی افزود: با توجه به گردشگرپذیر بودن ماسوله در طول سال با این اقدام آموزش و پرورش می توانیم از این مجتمع و فضای مطلوب برای اسکان مسافران استفاده کنیم.

کد خبر 4472982

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 1 =