توجه به امرنماز تاکید دولت است/ارباب رجوع به بهانه نماز معطل نشود

خرم‌آباد- استاندار لرستان، بیان داشت: یکی از تاکیدات دولت توجه به حوزه نماز است و مدیرانی هم که در این دولت مشغول به فعالیت می‌شوند کمتر از دیگران به این موضوع اهمیت نمی‌دهند.

به گزارش خبرنگار مهر، سید موسی خادمی ظهر یکشنبه در اجلاس استانی نماز لرستان در سخنانی با بیان اینکه نماز یک عامل اصلی اولیه و یک عامل ایجادی دارد که آن هم باور داشتن و باورمند شدن است، اظهار داشت: دولت به معنای عام در این رابطه باید کمک کند، اما یک عامل اولیه و باور در امر نماز باید در انسان ایجاد شود.

تاکید و محور قرار دادن ادارات در امر نماز خوب است اما همه کار نیست

وی با اشاره به اینکه انسان باید این آزادی فکر را داشته باشد و به این باور برسد، گفت: اما وظیفه دولت اسلامی و حکومت اسلامی این بوده که عوامل زمینه ساز و تسهیل گر را برای برقراری امر نماز فراهم کند.

استاندار لرستان با تاکید بر اینکه دولت باید تسهیل گری کند، عنوان کرد: کسی بخواهد این واجب الهی را انجام دهد، به دلیل باور اولیه ای که دارد کارش را انجام می دهد، اما ما به عنوان دولت باید تسهیل گر باشیم که این امر به بهترین و اثر گذارترین وجه انجام گیرد.

خادمی با بیان اینکه باید تلاش کنیم، در این راستا مردم را باید فعال کنیم و جریان های مردمی فعال شوند چرا که ادارات بخشی از موضوع هستند، گفت: در امر نماز از جوانان و نوجوانان باید شروع کنیم، کارهای فرهنگی را انجام دهیم، مساجد و نحوه برپایی نماز ها در آنها رصد کنیم.

وی با اشاره به اینکه باید کمک کنیم که این جریان در جامعه شکل بگیرد، تصریح کرد: تاکید و محور قرار دادن ادارات در امر نماز خوب است اما همه کار نیست، برخی از کارمندان به بهانه نماز بیش از یک ساعت ارباب رجوع را معطل می کنند و این در حالیست که زمان کافی برای این امر ۲۰ دقیقه بوده و باید دقت شود که وظیفه اصلی در ادارات خدمت به مردم است.

استاندار لرستان: افزود: تجهیز نمازخانه ها، تشویق افراد، ایجاد فرصت برای افراد و تسهیل گری جزء کار اصلی ما در ادارات است.

تاکید دولت توجه به امر نماز است

خادمی، بیان داشت: باید روش کار تقویت شود و در ارزیابی های ملی و استانی جایگاه خوبی را در امر نماز کسب کنیم، چرا که لرستان شایسته چنین جایگاهی هست، ما در لرستان کارمان آسان تر از دیگران است چرا که مردم این استان باورهایشان عمیق از جاهای دیگر است، اعتقادات دینی مردم قوی تر است و استانی ولایتمدار و تمام شیعه بوده و کار ما راحت تر است، اما نباید کم بگذاریم و باید تلاش کنیم که جایگاه مناسبی در ارزیابی های صورت گرفته در حوزه نماز در بین استان ها داشته باشیم.

وی با بیان اینکه کمک به مساجد، در راستای اقامه نماز و تسهیل گری در این حوزه است، گفت: همچنین کمک هایی که نهادهای فرهنگی می کنیم بخش عمده ای از آن در همین رابطه است.

استاندار لرستان با بیان اینکه یکی از تاکیدات دولت توجه به حوزه نماز است، گفت: به طور حتم مدیرانی هم که در این دولت مشغول به فعالیت می شوند کمتر از دیگران به این موضوع اهمیت نمی دهند و کمتر از دیگران به این موضوع نمی پردازند.

خادمی، بیان داشت: وزارت کشور و معاون ایشان به طور جدی حوزه نماز را پیگیری می کنند، البته همیشه می شود بیشتر و بهتر از این کار کرد و به هیچ وجه نباید به آنچه که وجود دارد راضی باشیم.

کد خبر 4486785

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 2 =