شکوفایی و پیشرفت با تلاش محققان و پژوهشگران حاصل می‌شود

وزیر ارتباطات همزمان با هفته پژوهش گفت: شکوفایی و پیشرفت با تلاش محققان و پژوهشگران حاصل می‌شود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت ارتباطات، محمدجواد آذری جهرمی با انتشار پیامی، هفته پژوهش را به دانش پژوهان و فرهیختگان عرصه دانش تبریک گفت و از کوشش همه پژوهشگران و محققان کشور به ویژه فعالان حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات تشکر و قدردانی کرد.

در متن این پیام آمده است: «شکوفایی و پیشرفت حاصل نمی شود مگر با تلاش محققان و پژوهشگران؛ مجموع این تلاش ها که به عمل می آید، دستاوردی می شود که به استقلال جوامع ختم می شود و آن جا که استقلال است، آرامش خیال است و دست بالاتر.

ما نیز از این قانون مستثنا نیستیم. تولید و خودکفایی از ریشه پژوهش جان می گیرد و تنگنای تحریم، ما را بیشتر بر این نکته واقف می کند که راهی جز ایستادن بر پای همت خویش نداریم. این نمی شود مگر به دست توانمند نخبگان و دانشمندان وطن که به حمدالله با صلابت و پرشکوه در جریان است، نباید فراموش کرد که در پژوهش نیز باید خرد جمعی و آرا جمیع محققان در مراکز علمی و پژوهشی کشور را مدنظر قرار دهیم و یکدیگر را در جستجو و حاصل جستجوی خود شریک کنیم.

اما آن‎چه در نهایت مهم است تجاری سازی علم و تولید ثروت از یافته های پژوهشی است. کاربردپذیری پژوهش و رفع نیاز جامعه است که از طریق ارتباط با مراکز تولیدی صنعت و خدمات، میسر می شود و از اقدامات موثر نهادهای وابسته به پژوهش و فناوری، از جمله وزارت ارتباطات به شمار می رود.

ایجاد امکانات و راهکارهایی برای تبدیل ایده و یا فناوری های نوین به محصولات دانش بنیان و بومی از تکالیف پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات است که امید می رود با مدیریت پژوهش فضا را برای مشارکت و هم افزایی سایر پژوهشگران ایرانی را فراهم آورد.

امید است که مدیران و برنامه ریزان نیز برنامه خود را بر پایه مستندات علمی و پژوهشی پیش برند و تصمیمات خود را شفاف با مردم بیان کنند و نظرات آنها را به کار گیرند.»

کد خبر 4488877

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 3 =