طرح «یک روز خوب با کتاب» در مدارس روستایی دیلم اجرا شد

دیلم - به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دیلم و با همکاری اداره آموزش و پرورش طرح «یک روز خوب با کتاب» در مدارس روستایی دیلم اجرا شد.

به گزارش خبرنگار مهر، رئیس داره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دیلم ظهر چهارشنبه در این مراسم اظهار داشت: این طرح با هدف برخورداری جامعه روستایی برای آشنایی بیشتر دانش آموزان با کتاب و کتابخوانی و فعال کردن کتابخانه های مدارس برگزار شد.

زهره محنایی بر ضرورت کتاب و کتاب خوانی در مدارس تاکید کرد و افزود: انس با کتاب ضامن رسیدن به اهداف متعالی است بنابراین با اجرای طرحها و شیوه های مختلف باید زمینه ترویج فرهنگ مطالعه را گسترش داد.

وی نقش  شوراها و دهیاری‌ها را در مشارکت و همکاری برای گسترش و توسعه برنامه های فرهنگی بسیار مهم دانست و افزود: امروزه از تمام ظرفیت ها و پتانسیل‌های موجود باید در راستای توانمند سازی نوجوانان و جوانان برای گسترش آموزش های مختلف علمی، فرهنگی، اجتماعی استفاده شود و در روستاها شوراها و دهیاری‌ها نقش بسیار مهمی به عنوان بازوان فرهنگی در راستای به حرکت در آوردن این آموزش‌ها دارند.

محنایی به اهمیت اجرای طرح‌های مختلف ترویج کتاب و کتاب خوانی اشاره کرد و اظهار داشت: معلمین می توانند با ارائه راهکار و پیشنهاد به دانش آموزان زمینه ایجاد انگیزه و آشنایی آنها را با کتاب و کتاب خوانی افزایش دهند و این خود می تواند تاثیر بسزایی در جهت ارتقای سطح آگاهی دانش آموزان در جامعه داشته باشد.

یادآور می شود طرح یک روز خوب با کتاب به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دیلم و با همکاری اداره  آموزش و پرورش در مدرسه ابتدایی شهید باهنر روستای گاوزرد با اهداء کتاب به دانش آموزان برگزار شد.

بازدید از باشگاه‌های کتاب خوانی

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دیلم صبح  چهارشنبه در دیدار با باشگاه کتاب خوانی یار مهربان در روستای سیاهمکان گفت: باشگاه‌های کتاب خوانی در روستا نقش کتابخانه را دارند.

زهره محنایی تشکیل باشگاههای کتاب خوانی  را بستری بسار مناسب برای آشنایی کودکان و نوجوانان با کتاب و کتاب خوانی و ترویج فرهنگ مطالعه در جامعه دانست.

وی با اشاره به اینکه افراد تحصیل کرده زیادی در روستاها زندگی می کنند که می‌توان از وجود آنها بهره برد افزود: برای تقویت و اثر بخش بودن یک فعالیت فرهنگی نیازمند همدلی و همراهی و شناسایی استعدادهای لازم در این زمینه هستیم که باید کسب شود و قطعا به کارگیری افراد تحصیلکرده می تواند باعث بوجود آوردن ایده های مختلف مطالعه و ترویج فرهنگ مطالعه در روستاهها و شهرها شود.

محنایی اظهار داشت: بازگو کردن داستان‌ها و قصه‌ها از کودکان و نوجوانان به یکدیگر و نتیجه گیری بعد از مطالعه کتاب، نقد و بررسی نویسنده کتاب، حضور والدین در کنار فرزندان و هدیه دادن کتاب به یکدیگر می تواند نقش بسزایی در جهت ترویج فرهنگ کتاب خوانی در جامعه داشته باشد.

امروز صبح رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستالن دیلم در دیدار خود با کودکان باشگاه کتاب خوانی یار مهربان در روستای سیاهمکان به همه اعضاء این باشگاه کتاب قصه اهداء کرد.

محفل انس با قرآن در دیلم

به همت اداره آموزش و پرورش وبا مشارکت اداره فرهنگ و ارشاداسلامی شهرستان دیلم باحضور دانش آموزان و عموم مردم  محفل انس با قرآن در مسجد نور این شهر برگزارشد.

عباس امید رئیس اداره آموزش وپرورش دیلم در این مراسم  گفت: قرآن کریم کتابی است که برای هدایت و روشنگری بشریت نازل شده است و هدف ما نیز تربیت نسلی قرآنی و ایجاد پیوند عمیق جوانان با قرآن کریم است.

وی برگزاری محافل قرآنی را بستر مناسب برای آشنایی بیشتر جوانان و نوجوانان با کتاب آسمانی دانست و افزود:  برگزاری برنامه های قرآنی در راستای ترویج فرهنگ قرآنی در جامعه اسلامی امری ضروری است و برگزاری این برنامه ها می تواند زمینه های آشنایی و انس بیشتر  با قرآن و آموزه های انسان ساز آن را در جامعه فراهم  کند.

وی اظهار داشت: استقبال خوب و گسترده از این محافل سراسر نور و قرآنی توسط دانش آموزان  فرصت مناسبی است تا علاوه بر دانش آموزان اولیا آن ها نیز بهره های فراوانی از این گردهمایی معنوی داشته باشند و زمینه ای ایده ال جهت پیشرفت مدارس در زمینه های قرآنی فراهم شود.

  رئیس اداره آموزش وپرورش دیلم گفت: توسعه و ترویج قرآن در جامعه ، رشد و تعالی معرفت دینی در پرتو انس با قرآن کریم، ترویج فرهنگ قرآن خوانی و قرائت قرآن، معطر کردن فضای جامعه به نور تلاوت قرآن و ترویج هنر تلاوت قرآن از جمله اهداف برپایی محافل انس با قرآن در میان دانش آموزان است.

محفل انس با قرآن کریم به همت اداره آموزش و پرورش شهرستان دیلم و با مشارکت اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان دیلم و جمعی ازدانش آموزان وعموم مردم با قاریان شهرستانی و دعوت از قاری هم استانی سید محمدحسین حسینی درمسجد نور دیلم برگزارشد.

کد خبر 4489904

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 11 =