عربستان تغییراتی در ساختار وزارت اطلاعات اعمال کرد

کمیته بازبینی ساختار اطلاعات عربستان تغییراتی را در وزارت استخبارات این کشور ایجاد کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری رسمی عربستان «واس»، کمیته وزیران عربستان به ریاست محمد بن سلمان ولیعهد این کشور و دیگر اعضای این کمیته نشست هایی را در راستای بازنگری در ساختار وزارت استخبارات (اطلاعات) این کشور برگزار کردند.

کمیته مذکور که مأموریت آن بازسازی ساختار ریاست اطلاعات کل است و به دستور پادشاه عربستان تشکیل شده است، راه حل هایی را ارائه کرده است که از جمله آنها ایجاد یک راهبرد کلی و یک اداره کل به منظور اطمینان از هماهنگی عملیات‌ اطلاعاتی با راهبردهای ریاست کمیته است.

همچنین ایجاد اداره کلی برای امور قانونی جهت بازبینی در عملیات‌ های استخباراتی، بر اساس قوانین و اساسنامه‌ های بین‌ا لمللی و حقوق بشری و در ارتباط بودن این اداره با رئیس اطلاعات کل یکی دیگر از راه حل ها است.

راه حل دیگر این کمیته ایجاد اداره کلی برای ارزیابی عملکرد و بازبینی داخلی، با هدف ارزیابی عملیات و تایید پیروی از اقدامات مصوب و ارائه گزارش ‌هایی به رئیس اطلاعات است.

جمال خاشقجی روزنامه نگار منتقد عربستانی در تاریخ دوم اکتبر پس از مراجعه به کنسولگری عربستان سعودی در استانبول ترکیه ناپدید شد. ریاض در ابتدا مدعی بود که خاشقجی همان روز از کنسولگری خارج شده اما شواهد موجود در این رابطه حکایت از ماجرای دیگری داشت و افشاگری رسانه ها در خصوص قتل این روزنامه نگار انجام مقامات عربستانی را وادار به اعتراف کرد.

در همین رابطه در هفته گذشته سنای آمریکا با تصویب قطعنامه ای شخص «محمد بن سلمان» ولیعهد عربستان سعودی را عامل اصلی قتل خاشقجی معرفی کرد.

کد خبر 4490988

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 2 =