لزوم رفع مشکلات شهرستان عسلویه/ کشاورزان بردخون در انتظار حمایت

بوشهر - کشاورزان بردخون در انتظار حمایت، تاکید بر لزوم رفع مشکلات آلایندگی و اشتغال در عسلویه و ضرورت اخلاق‌مداری مسئولان از نکات مهم مطرح شده در نماز جمعه عسلویه، بردخون و چغادک بود.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید علی هاشمی نژاد در نماز جمعه عسلویه با اشاره به ویژگی‌های مومنان، با نقل از امام باقر(ع) اظهار داشت: محبت اهل بیت همراه با اطاعت و بندگی خدا کارساز است. هرکس مطیع خدا باشد دوست اهل بیت است. ولایت اهل بیت جز با اطاعت از خدا و پرهیز از گناه حاصل نمی شود.

وی اضافه کرد: شیعیان امیرالمومنین کسانی هستند که در راه ولایت اهل بیت بخشش می‌کنند. بخشش‌های مادی و معنوی می‌کنند و در راه محبت آنها با هم دوستی می کنند برای زنده کردن امر اهل بیت به دیدار یکدیگر می‌روند و اگر به خشم آیند ظلم نمی‌کنند به دشمن خود هم ظلم نمی کنند و برای همسایگان مایه خیرو برکت هستند و با همنشینان خود در صلح و صفا به سر می‌برند.

امام جمعه عسلویه درخطبه دوم با نقل بخشی از خاطرات رهبر انقلاب گفت: ایشان نقل می کنند که برای دوره دوم ریاست جمهوری قائل به این بودم که نامزد نشوم اما حضرت امام (ره) به من فرمودند بر شما واجب عینی و تاییدی است و بنده با این سخن امام برخلاف میل خود قبول کردم و رفتم.

وی افزود: اگر برکسی تکلیف شد باید با قوت کار را انجام و اگر تکلیف نبود نرود. بعضی برای همین نمایندگی مجلس چقدر دست و پا می زنند. اگر برای خدا نباشد چه ارزشی دارد. خودشان را به آب وآتش می زنند پیش این و اون سر خم می‌کند. این مجلس و آن مجلس می روند یا اگر صلاحیتش تایید نشد چه می‌کنند. این عقل نیست و تدبیر نیست وظیفه شما بوده بیایی در صحنه اگر نشد و انتخاب نشدید دیگران را تخریب نکنید.

هاشمی‌نژاد افزود: حرکت زشت یک نماینده مجلس برای ما تعجب آور است. تعجب از رئیس مجلس و همکارانش است که می‌گویند باید از همکارمان دفاع کنیم. این حب جاه حب مقام و هواپرستی است. باید از آن مامور وظیفه شناس تشکر کرد که برایش فرقی نمی‌کند مردم عادی است یا نماینده مجلس است.

امام جمعه عسلویه  پنجم دی سالروز تاسیس سپاه حفاظت فرودگاه و استقرار سپاه پاسداران در فرودگاه‌ها با فرمان حضرت امام(ره) را تبریک گفت و افزود: بیش از ۱۳۰ مورد هواپیماربایی در آسمان یا روی زمین خنثی شده است. بیش از ۶۰ شهید در این راه تقدیم انقلاب کرده است. از آن زمان اتفاقی برای مردم نیفتاده و امنیت پروازها به خوبی تامین شده است. از تلاش‌های این عزیزان و همه تلاشگران عرصه امنیت تشکر می‌کنیم.

هاشمی‌نژاد به بحث مواد مخدر اشاره کرد وافزود: در بحث قاچاق مواد مخدر باید افراد مسئول بیشتر مراقبت کنند در بحث توزیع و مصرف باید کنترل کنند. برخی جاها شیوع پیدا می‌کند. در بحث عروسی هم مراقب باشند هم در مواد مخدر و مسکرات مردم و خانواده‌ها هم مراقبت کنند. این امر به معروف و نهی از منکر باید در چنین مجالسی باشد مردم باید برخورد کنند.

امام جمعه عسلویه دربحث مشکلات شهرستان در موضوع اشتغال گفت: روز چهارشنبه برای دومین بار با مدیرعامل سازمان منطقه ویژه دیدار داشتم. ایشان گزارش مکتوبی ارائه کردند اسامی را باذکر مشخصات و کد ملی و سایر موارد ارائه کردند. از تاریخ ۲۸ آبان تا ۲۵ آذر مجموعا ۳۰۹ از استان مشغول به کار شدند که ۷۷ نفر از این افراد از بومیان شهرستان عسلویه هستند که مشغول به کار شدند.

وی افزود: اگر این روند ادامه داشته باشد کمک زیادی به بحث اشتغال می کند. وزیر نفت اکید سفارش کردند گرفتاری‌های محیط پیرامونی وشهرستان‌های همجوار حل شود. چهار سال گذشت کاری نکردند. مهندس موسوی برای رفع آلودگی هم قول مساعد داده‌اند که پیگیر باشند.

کشاورزان بردخون انتظار حمایت دارند

حجت الاسلام محمدجواد عاشوری در خطبه های نماز جمعه بردخون اظهار داشت: ریشه همه بدبختی‌ها تکبر و خودبرتربینی است زیرا شیطان نیز تکبر ورزید و از درگاه خداوند بیرون رانده شد.

وی افزود: هر اندازه تکبر بورزیم از هوش و درایت انسان کاسته می شود چرا که انسان های متکبر منفور هستند.

عاشوری با بیان اینکه تواضع اولین ویژگی عبادالرحمن است، گفت: راه های درمان تکبر توجه به کوچکی انسان در برابر جهان هستی، سلام کردن و نشستن در هر مکان مجلس است.

امام جمعه موقت بردخون به مناسبت های هفته اشاره کرد و ابراز داشت: در آستانه میلاد حضرت مسیح قرار داریم و کشورهای غربی که مدعی پیروی حضرت عیسی هستند جشن می گیرند اما پرونده غرب در پیروی از حضرت عیسی سیاه است.

خطیب جمعه بردخون با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در درس خارج گفت: برخی کاندیداها برای مجلس تبلیغات خود را شروع کرده اند و عزل و نصب هایی در کشور انجام می گیرد اما شایسته سالاری باید ملاک عنل قرار گیرد.

وی با تأکید بر مسوولیت افراد لایق تصریح کرد: تقویت مشکلات مردم با انتخاب افراد نالایق ممکن است زیرا برخی افراد لیاقت هر مسوولیتی را ندارند.

عاشوری ادامه داد: عده ای به هر دری می زنند تا مسئولیتی بگیرند اما شایستگی آن مسوولیت را ندارند و هرجایی مشکلی ایجاد شده منشأ آن مسئول نالایق بوده است.

امام جمعه موقت بردخون با اشاره به اینکه افراد لایق و متخصص زیادی در کشور داریم، افزود: یکی از بدترین تخریب ها در انتخابات گذشته بود که از مصالح کشور عبور کردند.

وی به مشکلات منطقه اشاره کرد و گفت: هرساله شاهد زیان کشاورزان هستیم در صورتی که در کشور هر محصولی را صادر می کنند و دولت از آنان حمایت می کند اما کشاورز ما هیچ حامی ندارد.

عاشوری اضافه کرد: صادرات گوجه فرنگی ممنوع شده در صورتی که کشاورزان با دلار ۱۸ هزار تومانی نیازهای خود را تأمین کرده اند.

وی گفت: کشاورزان از دولت تقاضای شغل ندارند و اگر حمایت نمی کنند مانع صادرات نشوند، چرا از کشاورزان سایر استان ها حمایت می شود.

امام جمعه موقت بردخون خاطرنشان کرد: گفته شده که شنبه مرزها باز می شود که امبدواریم عملی شود و از وزیر جهادکشاورزی، استاندار، فرماندار و مسؤلان مربوط می خواهیم به مسوولیت خود عمل کنند.

مسئولان اخلاق‌مدار باشند

حجت الاسلام رضا خدری در خطبه های نماز جمعه چغادک با اشاره به میلاد حضرت عیسی اظهار داشت: دوری از دین عامل جنایات غربی‌ها است و جدا سازی دین از دنیا و محصور کردن دین در ابعاد فردی و بی توجهی به آن در عرصه‌­های اجتماعی و بین المللی نمونه‌ای از این مسئله است.

امام جمعه چغادک با اشاره به کارنامه سیاه غرب در پیروی از تعالیم مسیح بیان کرد: امروز این کارنامه غربی ها سیاه‌تر از گذشته است زیرا با ادعای دموکراسی و حقوق بشر جنایات بسیاری را مرتکب می­‌شوند و از جنایتکاران حمایت می­‌کنند.

وی افزود: امروز هم کشورهایی به ادعا مسیحی از هیچ جنایتی در حق بشریت دریغ نمی­‌کنند و جنایات بزرگی مثل جنگ‌های جهانی، نسل‌کشی‌ها و جنایت علیه بشریت، استفاده از بمب اتم و سلاح‌های کشتار جمعی و سلاح‌های شیمیایی به وسیله غربی‌ها یا دست نشاندگان آنها نمونه هایی از این جنایت های است.

خدری بر لزوم اخلاق مداری در بین مسئولین و پرهیز از برخوردهای نسنجیده تاکید کرد و اظهار داشت: برخی از برخوردهایی که توسط بعضی از مسئولین با مردم صورت می­ گیرد متأسفانه شایسته جامعه اسلامی نیست.

امام جمعه چغادک افزود: یک مسئول در جامعه اسلامی حق ندارد با مردم به صورت ارباب و رعیتی و با تکبر و تفرعن برخورد کند، زمان زیادی است که ما از نظام مغرور و متکبر ارباب و رعیتی عبور کرده­ ایم.

وی با اشاره به برخی فیلم های منتشر شده در فضای مجازی از مجلس شورای اسلامی ابراز داشت:  نماینده مجلس در جمهوری اسلامی نباید بی ادب و فحاش باشد و هر گونه خواست با دیگران برخورد کند یا یک وزیر حق ندارد با دیگران به صورت تحقیر آمیز برخورد کند؛ اگر یک مسؤول خودش را مسؤول در نظام جمهوری اسلامی می­داند باید اخلاق اسلامی در برخورد با مردم مراعات کند. وقتی کسی شعار مردمداری می ­دهد و از مردم رأی می­ گیرد باید به لوازم آن هم پایبند باشد.

کد خبر 4491183

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 0 =