نباید در FATF تجربیات تلخ برجام تکرار شود

بهارستان- امام جمعه گلستان گفت: نباید در FATF تجربیات تلخ برجام تکرار شود.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت لااسلام محمود نورپور در خطبه های نماز جمعه ضمن تاکید نسبت به اهمیت خدمت به مردم، خصوصا به طبقه محروم گفت: از مسائلی که بسیار در اسلام ارزش دارد خدمت به مردم عموما بویژه خدمت به طبقه محروم است.

خطیب نماز جمعه در ادامه به بیانات مقام معظم رهبری در درس خارج فقه روز سه شنبه اشاره کرد و گفت مقام معظم رهبری  با اشاره به حدیثی از پیامبر اکرم(ص) فرمودند: «هیچ کس نیست که بر ده نفر یا بیشتر ریاست و امارت داشته باشد - نه حالا بر هزاران نفر - مگر اینکه این شخصی که رئیس و مدیر بود و آن همه در دنیا محترم بود و برو بیا داشت در روز قیامت او را دست بسته وارد محشر می کنند در حالی که دستش به گردنش بسته شده است» ، بنابراین، قبول پست و سمت در نظام اسلامی خیلی حساس و خطرناک بوده و باز خواست و مسئولیت است نه ریاست. خدمت صادقانه و دلسوزانه مسئولین به مردم خصوصا در این منطقه که نوعا از طبقه پایین هستند بسیار ارزشمند است.

وی گفت: هر عزیزی برای رفع مشکلات مردم قدم بردارد اجرش با خداست و باید دستش را بوسید ولی اگر کوتاهی کند به هر دلیلی غیر قابل اغماض است.

نورپور ادامه داد: شهر گلستان به دلیل رشد بی رویه جمعیت در حال انفجار است و بایستی مسوولین دراین راستا چاره اندیشی کنند.

نورپور کمبود سرانه آموزشی ،فرهنگی و عدم نظارت دقیق و کافی در حوزه نانوایی را از دیگر مشکلات  شهر گلستان برشمرد و خواستار حل این مشکلات شد.

خطیب نماز جمعه در ادامه به یکی دیگر از دستاورد های انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: صنعت برق بعد از انقلاب رشد چشمگیری داشته چرا که ایران در حال حاضر اولین قدرت منطقه در تولید برق و جزء ۱۶ کشور دنیا در صنعت برق است و صد درصد شهرها برق دارند و بیش از ۹۸ درصد روستاهای کشور بعد از انقلاب برق رسانی شده. همه روستاهای بالای ۲۰ خانوار از نعمت برق برخوردارند. درحالی که قبل از انقلاب در کل کشور فقط ۳۰۰۰۰ روستا برق داشتند.

امام جمعه گلستان گفت: امروز کشور ما به کشورهای دیگر تجهیزات برقی و خدمات مهندسی مرتبط با برق را صادر می کند. حتی در دوران جنگ تحمیلی و شرایط سخت، سالانه به طور متوسط بیش از ۱۸۰۰ روستا برق داشتند. 

خطیب نماز جمعه در مورد FATF گفت: در مورد این مصوبه و تمامی قراردادهای بین المللی باید دقت شود که مصالح نظام وملت لحاظ شود و قضیه تلخ برجام تکرار نشود و از تبعات امنیتی آن نیز نباید غفلت شود و در مجموع باید بزرگان و عقلای قم سنجیده عمل کنند چرا که مومن از یک سوراخ دوبار گزیده نمی شود.

کد خبر 4491250

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 17 =