خیابانی به نام استاد همایون شهنواز نام گذاری خواهد شد

رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران گفت: هفته آینده خیابانی به نام استاد همایون شهنواز کارگردان برجسته، همزمان با سالروز تولدشان نام گذاری خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، مراسم رونمایی از سردیس دکتر محمد امین قانعی راد استاد برجسته جامعه شناسی کشور و نام گذاری خیابانی به نام این استاد گرانقدر با حضور محمد جواد حق شناس رییس کمیسیون فرهنگی شورای شهر تهران، پیروز حناچی شهردار تهران، معاون فرهنگی وزارت علوم و تحقیقات، رییس مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور، رییس انجمن جامعه شناسی ایران و مصطفی سلیمی شهردار منطقه ۳ در مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور برگزار شد.

در خلال برگزاری این مراسم محمد جواد حق شناس با اشاره به وظایف شورا در نام گذاری معابر و خیابان ها گفت: کمیسیون نام گذاری شورا وظیفه دارد یاد و نام بزرگان عرصه های علمی، فرهنگی و هنری را با نام گذاری معابر، اماکن و خیابان ها به نام آنان زنده نگاه دارد.

وی ادامه داد: توجه به بزرگان و نام آورانی که زمانی در این شهر زیست می کرده اند و یا همچنان حیات پربارشان ادامه دارد، الگویی برای جوانان خواهد بود تا راه این اساتید برجسته ادامه داشته باشد.

حق شناس با بیان اینکه با چنین اقداماتی می توانیم نشان دهیم که شهر دارای چه بزرگانی بوده است گفت: شخصیت هایی که می توان به آنان اتکا کرد. این عزیزان سرمایه های شهر هستند و باید تلاش کنیم هر چه بیشتر ابعاد و زوایای وجودی و شخصیتی این عزیزان را برای نسل جوان بشناسانیم.

رییس کمیسیون نام گذاری شورا گفت: در همین راستا کمیسیون نام گذاری شورا بلافاصله خیابانی را در محل کار این استاد بزرگ به نام وی نام گذاری کرد و امروز حرکت زیبای دیگری با همکاری شهرداری و سازمان زیباسازی منطقه ۳ صورت گرفت و سردیس این استاد گرانقدر نیز نصب شده است.

حق شناس افزود: ما باید برای ماندگاری چنین شخصیت هایی تلاش کنیم و گام های مثبتی برداریم.

وی در ادامه خبر داد: هفته آینده نیز خیابانی به نام استاد همایون شهنواز کارگردان برجسته، همزمان با سالروز تولدشان نام گذاری خواهد شد.

حق شناس در خاتمه یاد آور شد: شخصیت های برجسته علمی، هنری و فرهنگی به مثابه دارایی ها و سرمایه های شهر هستند و لذا فضاهای شهری باید در پیوند با نام آوران این عرصه ها باشد.

رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورا همچنین در مراسم رونمایی از سردیس استاد قانعی راد گفت: نصب سردیس اساتید دیگر که خیابان یا معابر و مکان هایی به نام آنان نام گذاری شده نظیر دکتر قریب باید صورت گیرد و کمیسیون فرهنگی شورا از همین امروز این موضوع را پیگیری خواهد کرد و شناسایی این معابر برای نصب سردیس  را در دستور کار خود قرار خواهد داد.

در ادامه این مراسم وحید احمدی رییس مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور بر ضرورت استفاده مدیریت شهری از توان علمی دانشگاه‌ها تاکید کرد و گفت: دانشگاه‌ها ظرفیت بالقوه‌ای برای همکاری و همراهی با مدیریت شهری دارند و امیدواریم با حضور آقای حناچی شاهد پیوند دانشگاه و مدیریت شهری باشیم.

وی در ادامه افزود: حضور مدیران شهرداری در این مراسم نویدبخش و نقطه عطف بزرگی در شهر تهران است و این در حالیست که شهر تهران ظرفیت علمی بزرگی دارد اما هنوز چهره علمی ندارد.

احمدی با اشاره به اینکه دنیا به سمت نوآوری و استفاده از تکنولوژی گام برداشته گفت: ما نیز باید بتوانیم از ظرفیت دانشگاه به نحو مطلوب در شهر استفاده کنیم.

وی ادامه داد: ما این آمادگی را داریم که با مجموعه مدیریت شهری در اجرای برنامه‌ها همکاری و همراهی داشته باشیم.

کد خبر 4500732

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 6 =