نقش حمایتی «سلامت یاران»در بیمارستان ها

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر، گفت: طرح «سلامت یار»، طرحی مفید برای فراهم آوری فرصت ارائه خدمات داوطلبانه به بیماران کم توان بستری در بیمارستان های پایلوت است.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد نصیری، در جلسه  هماهنگی طرح «سلامت یار» با روسای شعب جمعیت هلال احمر استان تهران، افزود: عمده کار داوطلبان مشارکت کننده در طرح سلامت یار حمایتی بوده و کمک در پذیرش، ترخیص، حمایت روانی و راهنمایی بیماران در راستای تسکین آلام بیماران و خانواده های آنها را از شرح وظایف سلامت یاران عنوان کرد و افزود: امید است این طرح، مکمل طرح تحول سلامت در ارائه خدمات درمانی به مردم و افزایش رضایتمندی شان باشد.

وی با اشاره به هماهنگی‌های انجام شده با وزارت بهداشت جهت ارائه آموزش‌های لازم به سلامت‌یاران، ادامه داد: به دنبال این اقدامات، شرح وظایف سلامت‌یاران داوطلب جمعیت هلال احمر تدوین و به آنها تبیین شده است. سلامت‌یاران نیز پس از طی این دوره، به مراکز درمانی معرفی می‌شوند.

نصیری خاطرنشان کرد: «سلامت یار»؛ طرحی مفید برای فراهم آوری فرصت ارائه خدمات داوطلبانه به بیماران کم توان بستری در بیمارستان های پایلوت است که مبانی نظری این برنامه در سال های گذشته پی‌ریزی و اجرای آزمایشی آن در بیمارستان های پایلوت استان تهران آغاز شد.

وی، اصلاح شیوه های اجرای طرح مذکور و تقویت آن را از اولویت های سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر دانست.

کد خبر 4502278

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 6 =