ارتباط موثر بین صنعت و دانشگاه می تواند موتور محرکه اقتصاد باشد

شهرضا - فرماندار شهرضا گفت: ارتباط موثر بین صنعت و دانشگاه می تواند موتور محرکه اقتصاد در کشور و به ویژه شهرستان شهرضا باشد.

علی اصغر رفیعی نژاد در حاشیه بازدید از شهرک صنعتی سپهر آباد شهرضا در  گفت و گو با خبرنگار مهر  اظهار داشت: تعامل صنعت و دانشگاه به عنوان بازوی محرکه تولید علم و توسعه توانمندی است و تکمیل زنجیره صنعت و دانشگاه به شکل علمی و اصولی می تواند پیشرفت بخش های مختلف جامعه را رقم بزند.

وی افزود:  ضور دانشگاه ها به صورت عملی در صنعت و بر عکس می تواند دانشگاه را به سمت کارآفرینی و صنعت را به سمت علمی شدن سوق دهد.

فرماندار ضهرضا حلقه مفقوده ارتباط میان صنعت و دانشگاه را نبود بسترهای لازم برای حضور دانشگاه در صنعت و برخوردار نبودن صنعت از یافته های علمی دانست و افزود: این وضعیت در نهایت منجر به تضعیف بخش اقتصاد خواهد شد.

رفیعی نژادبا بیان این که تعامل دانشگاه و صنعت نیازمند اعتماد سازی است، گفت: دانشگاه هابستر ساز رشد و بالندگی در صنایع هستند که باید این ارتباط موثر برقرار شود.

فرماندار شهرضا با اشاره به ضرورت تولید علم مفید در دانشگاه ها برای به کارگیری در حوزه های مختلف، گفت: باید پایان نامه ها در دانشگاه های شهرستان به سمت عملیاتی شدن در حوزه صنعت و سایر زمینه ها سوق داده شود تا گره گشای مشکلات موجود در شهرستان شود.

کد خبر 4505642

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 0 =