بدعت عجیب داورزنی در انتخابات فدراسیون‌ها/مهندسی‌تر از این داریم؟

معاون وزیر ورزش درحالی بدعت جدیدی در انتخابات فدراسیون‌های ورزشی گذاشته که به نظر می‌رسد هدف وارد کردن گزینه وزارت ورزش برای رای آوردن در انتخابات تنیس است!

به گزارش خبرنگار مهر، بلاتکلیفی خسته کننده سرنوشت مجمع انتخاباتی فدراسیون تنیس با گذشت دو ماه از پایان ریاست چهارساله شایسته، زمزمه‌هایی از یک مهندسی دیگر در انتخابات فدراسیون‌های ورزشی به راه انداخت.

احتمال‌هایی که روز گذشته با خبر عجیب و تأمل برانگیز داورزنی معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان به واقعبت تبدیل شد. معاون وزیر در حالی به صراحت و مصمم از تک کاندیدا بودن و برگزاری مجدد ثبت نام کاندیداها می‌گوید که گویا وی بندی از اساسنامه انتخابات فدراسیون‌های ورزشی را در دست دارد که دیگران از آن بی‌خبر هستند.

شنیده‌ها از سرنوشت ثبت نام شده‌های تنیس متفاوت است. درحالی که برخی از ایرج رحمانی مدیر کل امور استان‌های وزارت و یکی از کاندیداهای تنیس که تنها مدت کمی تا بازنشستگی فاصله دارد، به عنوان گزینه وزارتخانه نام می‌بردند این روزها اسامی افرادی دیگر همچون نیک بین به عنوان گزینه مورد نظر وزارت ورزش برای مدیریت در تنیس شنیده می‌شود.

قبل از هرچیز باید تکلیف تأیید صلاحیت کاندیداهای تنیس مشخص شود، آیا صلاحیت رحمانی که خود بخشی از بدنه وزارت ورزش و جوانان است تأیید نشده یا صلاحیت عبدالرضا آریا نفر کاندیدای سوم؟ شاید هم صلاحیت شایسته پس از ۸ سال ریاست در تنیس تأیید نمی‌شود و در احتمال بعدی کاندیداها همه با هم تصمیم گرفته اند از حضور در انتخابات انصراف دهند و تنها یک نفر باقی مانده است.

البته تک کاندیدا بودن مجمع انتخاباتی تنیس، موضوع جدیدی نیست که فقط در این رشته اتفاق افتاده باشد. هنوز انتخابات فدراسیون شمشیربازی را فراموش نکرده ایم که تنها با یک کاندیدا برگزار شد. چرا معاون وزیر ورزش و جوانان در آن زمان از قانون جدید تک کاندیدا بودن برای وتوی انتخابات شمشیربازی استفاده نکرد؟!

در این میان خبرهایی هم از احتمال معرفی شایسته به عنوان سرپرست در فدراسیون تنیس شنیده می‌شود. اتفاقی که بعید می‌رسد عملی شود چرا که با علم به اینکه سرپرست‌ها اجازه شرکت در انتخابات را ندارند در صورت بروز این اتفاق ابعاد ناشایست تری از مهندسی انتخابات تنیس روشن می‌شود.

* سمیه موسوی

کد خبر 4506011

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 4 =