سرود ۴۰ هزاری نفری کانون های مساجد در چهلمین طلیعه انقلاب اسلامی

دبیرستاد عالی کانون های فرهنگی و هنری مساجد کشور،گفت: به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی سرود ۴۰ هزار نفری اعضای کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور اجرا می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام و المسلمین حبیب رضا ارزانی دبیرستادعالی کانون های فرهنگی و هنری مساجد کشور،گفت: به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی سرود ۴۰ هزار نفری اعضای کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور در ۴۰۰ نقطه از ایران اجرا می شود.

وی با اشاره به اینکه مقدمات این کار از چندماه گذشته تا کنون برنامه ریزی شده، تصریح کرد: پنج کمیته فنی و هنری، ارتباطات و اطلاع‌رسانی، ساماندهی و شبکه سازی، پشتیبانی و کمیته اجرایی و هماهنگی امور استان‌ها در ستادعالی شکل گرفته که کار برنامه ریزی این رویداد عظیم را برعهده دارند.

حجت الاسلام ارزانی، با اشاره به ظرفیت و پتانسیل گروه های سرود کانون های فرهنگی و هنری مساجد کشور، گفت: بیش از یک هزار گروه سرود در سامانه (جشنواره های جوانان مساجد) ثبت نام شده اند و در بانک اطلاعات کانون ها ساماندهی شده و هویت دارند.

وی گفت: قرار است این گروه ۴۰ هزارنفری بچه های مسجدی در روز ۱۲ بهمن سالروز ورود رهبر کبیر انقلاب اسلامی به میهن، در ۴۰۰ نقطه از کشورمان شامل تمامی مراکز استان‌ها، برخی از شهرستان های منتخب و روستاهای ویژه به اجرای برنامه بپردازند.

دبیرستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور، گفت: در این روز سرود «خمینی ای امام» با همان ملودی  و تغییری در سبک شعر، مناسب با روحیات جوانان امروز و پیشرفت های کشور و لبیک به منویات رهبری اجرا می شود.

این مقام فرهنگی، گفت: سرود دومی که این گروه ها اجرا می کنند، سرودی به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب است که شعر و ملودی آن ساخته شده است.

وی ادامه داد: امسال روز ۱۲ بهمن مصادف روز جمعه هست،  لذا با توجه این موضوع و هم‌افزایی و هماهنگی که با شوراهای هماهنگی تبلیغات اسلامی در استان ها صورت گرفته هریک از این گروه ها در مکان های شاخص هر استان به اجرای برنامه می پردازند.

دبیرستادعالی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور، بیان کرد: در استان های هرمزگان، آذربایجان‌شرقی، یزد، اصفهان، فارس، تهران و خراسان رضوی که ظرفیت و توانمندی گروه های سرود به طور ویژه و خاص هست، اجرای ویژه داریم، مثلا گروه های هرمزگان در "ناو جماران"، یزد در میدان"امیر چخماق"، خراسان رضوی در حرم مطهر علی بن موسی الرضا(علیه السلام)، در اصفهان میدان امام(ره) سرودهای انقلابی را زمزمه می کنند.

وی با بیان اینکه سرودهای حماسی در اوج‌گیری و پیروزی انقلاب اسلامی نقش بسزایی داشته اند، گفت: این طرح به دنبال احیای روحیه انقلابی، نشاط ملی، امید به جامعه و به‌خصوص بر تحقق فرمایش مقام معظم رهبری در تولید و حمایت از سرودهای انقلابی و جریان سازی آنها در جامعه شکل گرفته است.

حجت الاسلام ارزانی، با بیان اینکه موسیقی انقلابی و حماسی در اذهان مردم ایران ماندگار شده است، گفت: خوشبختانه بعد از انقلاب اسلامی پرداختن به اشعار و سرودهای حماسی فراوان شده و اگر شعر مقاومت و دفاع مقدس در کشور ما اوج گرفته منشاء آن اشعار عاشورایی است.

حجت الاسلام ارزانی، با اشاره به اینکه  سرودهای انقلابی امروز باید با آرمان‌ها و دغدغه‌های محتوایی نظام همخوانی داشته باشد، گفت: اشعار و سرودهای انقلابی ما جلوه ای از مضامین بلند عاشوراست لذا باید جوانان و نوجوان ما این مفاهیم را درک کنند.

کد خبر 4508501

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 1 =