سهم نیم درصدی کتابخانه ها از محل عوارض شهرداری واریز نمی شود

بجنورد- رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر بجنورد از واریز نشدن سهم نیم درصدی کتابخانه های خراسان شمالی از محل عوارض شهرداری خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، ابراهیم امانی شامگاه یک شنبه در هفتاد و سومین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر بجنورد، با بیان اینکه تاکنون چندین نوبت از سهم نیم درصدی کتابخانه ها واریز نشده، اظهار کرد: چنانچه سهم کتابخانه ها از محل عوارض شهری واریز نشود، وزارت کشور مبلغ مورد نظر را از حساب شهرداری کسر و دیگر به استان داده نمی شود.

امانی افزود: تاکنون وزارت کشور، ۳۱۲ میلیون تومان عوارض شهری را بابت سهم نیم درصدی کتابخانه ها از حساب شهرداری بجنورد کسر و به داخل استان برگردانده نشده است.

وی تاکید کرد: شهرداری بجنورد به موقع سهم کتابخانه ها را پرداخت کند تا علاوه بر تجهیز و توسعه کتابخانه ها، پولی که از مردم دریافت شده از استان بیرون نرود.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر بجنورد، طلب نهاد کتابخانه ها از شهرداری بجنورد را ۸۰۰ میلیون تومان اعلام کرد.

مهدی محمدی، رئیس شورای اسلامی شهر بجنورد در ادامه به توافق شهرداری با نهاد کتابخانه ها در رابطه با پرداخت سهم نیم درصدی از محل عوارض ها اشاره کرد و گفت: طی توافق نامه ای، قرار شد شهرداری زمین در اختیار کتابخانه قرار دهد تا این دستورالعمل توسط وزارت کشور اجرایی نشود.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر بجنورد در ادامه گفت: این زمین در دوره سوم شورای اسلامی شهر بجنورد به اداره فرهنگ و ارشاد واگذار شد چراکه ساخت و تجهیز کتابخانه ها برعهده فرهنگ و ارشاد و بهره بردار نهاد کتابخانه ها بود.

امانی افزود: زمین سه کتابخانه شهر بجنورد توسط شهرداری تامین و در حال حاضر نیروهای شهرداری در آن فعالیت دارند.

به گزارش خبرنگار مهر، باتوجه به مراجعه مکرر زلزله زدگان به شهرداری بجنورد به منظور تمدید پرداخت عوارض، در این رابطه با رای اکثریت اعضای شورای اسلامی شهر بجنورد مهلت پرداخت عوارض این شهروندان تا پایان امسال تمدید شد.

کد خبر 4518916

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 8 =