لزوم توسعه انسانی متخصص محور در بیمارستان های استان

یاسوج- نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد گفت: باید توسعه انسانی با بکارگیری متخصصین در بیمارستان های استان را داشته باشیم.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سید شرف الدین ملک حسینی در دیدار با مسئولین علوم پزشکی استان، افزود: در گذشته درصدی از داروها و نیازهای پزشکی کشور از خارج می آمد و اگر امروز نیازها را به سمت پایین بردیم و منحنی نموداری واردات به سمت نزولی برود و آنچه به دست آوردیم روبه رشد باشد، یعنی به برکت انقلاب و تلاش و سعی متولیان، کشور رو به جلو حرکت کرده و کارآمدی در این محور را شاهدیم.

آیت الله ملک حسینی با اشاره به تقویت نیروی انسانی حوزه سلامت، افزود: بی نیازی ایران به لحاظ عوامل انسانی در بخش سلامت را باید به شما و انقلاب تبریک گفت و امیدواریم این آبرومندی با تلاش روبه جلو حفظ شود.

آیت الله ملک حسینی به تحریم های مختلف کشور توسط دشمنان اشاره کرد و بیان داشت: دشمن سال ها کشور رو تحریم کرد و این موفقیت ها از متن تحریم ها به دست آمد.

آیت الله ملک حسینی گفت: باید با درک ظرفیت ها، تلاش شود که در آینده نیز در متن سختنی ها، پیشرفت داشت.

وی افزود: ممکن است خط رشد فراز و نشیب داشته باشد، اما باید در نتیجه رو به صعود باشد.

نماینده ولی فقیه در استان با بیان اینکه تحقق اهداف، مدیریت دقیق تر، صحیح تر و جهادی تر را نیاز دارد، عنوان داشت: وقتی دشمنان فشار می آوردند، باید مقاومت و تلاش را بیشتر کرد.

آیت الله ملک حسینی به تحریم های زمان جنگ اشاره کرد و گفت: در جبهه های جنگ سرم نبود و دشمن برای اینکه در آن جهت نقش ایفا کند، تحریم کرد و آیا امروز در همان موقعیتیم؟. نتیجه فشارهای دشمنان به نفع دشمن در جنگ، به نفع ایران و ایرانی بود.

آیت الله ملک حسینی افزود: دشمن تمام تلاشش را برای ویرانی کرده و می کند.

آیت الله ملک حسینی خاطر نشان کرد: دشمن در عرصه سلامت کشور را تحریم کرد و بعد از جنگ و با مطرح شدن کنترل موالید، سازمان بهداشت جهانی تجهیزات را برای ناباروری زنان و مردان در اختیار قرار داد. همانهایی که سرم را برای رقم زدن مرگ جوانان ما تحریم کردند، تجهیزات را برای کنترل جمعیت به شکل مجانی در اختیار قرار دادند.

وی افزود: هرچیزی را که آسان در اختیار قرار دهند، مصلحت شما نیست و مصلحت شما را خود شما با تدیبر و اصول مشخص می کنید.

آیت الله ملک حسینی با بیان اینکه بی اعتمادی مطلق به دنیا درست نیست، ابراز داشت: دنیا انسان های پاک دارد و باید برای تعالی کشور از این ظرفیت استفاده شود.

نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به افتتاح چند بیمارستان در استان،  به اهمیت هویت گیری بیمارستان ها با پزشک و پرستار توانمند، ابراز داشت: باید توسعه انسانی متخصص محور در بیمارستان ها را داشته باشیم.

آیت الله ملک حسینی با بیان اینکه امروز در نتیجه تلاش گذشتگان سیر می کنیم، عنوان داشت: در چهل سال اخیر تلاش های مختلفی انجام گرفته و نباید آبروی تمام گذشته را ببریم تا آبروی خود را حفظ کنیم و نتیجه چنین اقدامی بی آبرو شدن ما در اینده است، زیراکه دیگران نیز این کار را با ما خواهند کرد.

آیت الله ملک حسینی با اشاره به تبیین و مقایسه در چهل سالگی انقلاب، گفت: این موضوع در چهار محور بود و نبود، امروز و گذشته، ایران و سایر کشورها در رتبه جهانی و مقایسه با آرمان ها و اهداف سنجیده می شود.

کد خبر 4528514

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 6 =