تشدید اعمال قانون و برخورد قانونی با قاچاقچیان چوب

تهران- فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور از تشدید اعمال قانون و برخورد قانونی با قاچاقچیان چوب خبرداد.

به گزارش خبرنگار مهر، علی عباس نژاد صبح سه شنبه در جلسه ای که به منظور بررسی مسائل و مشکلات یگان حفاظت منابع طبیعی این اداره کل و با حضورسرپرست اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران ، مدیران منابع طبیعی شهرستان ها، فرماندهان و نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی استان تهران تشکیل شده بود  از برخورد جدی و قاطع با قاچاقچیان چوب خبر داد و گفت: تشدید اعمال قانون و برخورد قانونی با جدیت بیشتر در مقابله با قاچاقچیان چوب در اولویت کاری این سازمان قرار دارد.

عباس نژاد با بیان اینکه نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی از جمله نیروهایی هستند که در خط مقدم مبارزه با سودجویان و زمین خواران قرار دارند افزود: یکی از وظایف اصلی و ذاتی سازمان جنگل ها، حفاظت از عرصه های ملی است که این وظیفه خطیر بر اساس قانون بر عهده یگان حفاظت گذاشته شده که بر همین اساس مأموران یگان حفاظت منابع طبیعی در زمره ضابطان خاص قضائی محسوب شده و به عنوان بازوی اجرایی دستگاه قضائی نیز به شمار می آیند.

وی در ادامه به برنامه های آینده این یگان اشاره کرد و اظهار داشت: ساماندهی و شفافیت مأموریت یگان، مسئولیت پذیری و پاسخگو بودن نیروهای یگان در قبال مأموریت های محوله از جمله برنامه هایی است که در دستور کار این یگان قرار دارد.

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی کشور در ادامه تصریح کرد: تجهیز و ساماندهی نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی، نظارت و کنترل سیستمی بوسیله مانیتورینگ کردن کنترل گشت های حفاظت از منابع طبیعی در سطح کشور از دیگر اقداماتی است که برای پویائی و تقویت یگان حفاظت منابع طبیعی در حال انجام است.

عباس نژاد بیان داشت: به منظور وحدت رویه در اجرای قوانین مرتبط بویژه تبصره ذیل ماده ۵۵ قانون حفاظت و بهره برداری از جنگل ها و مراتع جلساتی را تاکنون با مجموعه دادستانی کل کشور و دیگر مقامات قضائی برگزار کرده ایم که انشاء ا... در آینده نزدیک به نتایج خوبی در این خصوص دست خواهیم یافت.

این مسئول یگان حفاظت منابع طبیعی کشور به راه اندازی متمرکز سامانه دریافت اطلاعات مردمی ۱۳۹ اشاره کرد و خاطر نشان ساخت: طراحی این سامانه به صورتی است که موارد اطلاع رسانی شده از سوی مردم هم در استان مربوطه و هم در مرکز قابل نظارت و پیگیری می باشد.

وی یکنواخت شدن فرم خودروهای گشت این یگان را از دیگر طرح های اجرائی پیش روی یگان حفاظت منابع طبیعی کشور برشمرد و افزود: با اجرای این طرح تمامی خودروهای گشت یگان در سراسر کشور از لحاظ آرم، علائم و تجهیزات یکنواخت شده که بدین صورت برای همگان قابل شناسایی خواهد بود.

سرپرست اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران، احمد طاهری نیز در این جلسه اظهار داشت: اراضی ملی در استان تهران به لحاظ ارزش افزوده آن از حساسیت ویژه ای برخوردار است که ضرورت ایجاب می کند با برنامه ریزی و با تمام توان از انفال و بیت المال حفاظت شود.

وی اجرای طرح کاداستر اراضی ملی را یکی از سیاست های راهبردی مجموعه منابع طبیعی دانست و تصریح کرد: اجرای طرح کاداستر اراضی ملی گام مهم و اساسی در تثبیت مالکیت دولت و جلوگیری از هرگونه سودجویی به شمار می آید.

کد خبر 4546653

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 2 =