۱۶ عنوان شغلی در استان اردبیل سخت و زیان‌آور شناخته شد

اردبیل - سرپرست مدیریت روابط کار اداره‌کل تعاون و رفاه اجتماعی استان اردبیل گفت: در جلسه تجدید نظر بررسی مشاغل سخت و زیان آور، تعداد ۱۶ عنوان شغلی زیان‌آور تشخیص داده شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، بختیار پاکمزد پیش از ظهر پنجشنبه در چهاردهمین جلسه کمیته تجدیدنظر بررسی مشاغل سخت و زیان آور تصریح کرد: کارگران و کارفرمایانی که نسبت به آرای صادره کمیته بدوی اعتراضی داشته باشند می‌توانند درخواست تجدید نظرخواهی خود را ظرف ۱۵ روز بعد از دریافت ابلاغ رای بدوی به مراکز کاریابی در مرکز استان و ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی در شهرستان‌ها ارائه نمایند تا پس از بررسی توسط کارشناسان  به کمیته تجدید نظر استان ارائه شود.

وی افزود: به استناد آئین نامه و دستور العمل‌های اجرایی مشاغل سخت و زیان آور، کمیته تجدید نظر تشخیص و تطبیق مشاغل سخت و زیان آور در این اداره کل اقدام به احصای مشاغل سخت و زیان آور می‌نماید.

پاکمزد ضمن تاکید بر تلاش نهادهای ذیربط در ایجاد وحدت رویه در خصوص اجرای آئین نامه مشاغل سخت و زیان آور در استان، افزود: وحدت رویه در روند اجرای این آئین نامه موجب ایجاد رضایتمندی کارگران، تسریع و تسهیل در امور رسیدگی به پرونده‌ها و از همه مهمتر جلوگیری از اتلاف منابع و زمان بررسی پرونده‌های ارجاعی به کمیته‌های بدوی و تجدید نظر تشخیص و تطبیق مشاغل سخت و زیان آور استان می‌گردد.

وی یادآور شد: در بحث اجرای قوانین و آئین نامه‌های مشاغل سخت و زیان آور باید همه بخش‌ها وظایف قانونی خود را به نحو احسن انجام دهند.
پاکمزد با اشاره به مفاد آئین نامه شورای عالی حفاظت فنی، افزود: آئین نامه مشاغل سخت و زیان آور تنها مربوط به موضوع بازنشستگی نمی‌گردد بلکه جنبه‌های گوناگون دیگری نیز دارد که از جمله آنها استاندارد سازی کارگاه‌ها و سالم سازی محیط کار از آلاینده‌های مضر و خطرناک توسط کارفرمایان با همکاری بهداشت درمان و آموزش پزشکی و تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سایر نهادهای همکار عضو شورای عالی حفاظت فنی می‌باشد.

کد خبر 4548454

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 10 =