شفاف‌سازی در مورد بازنشستگی معاون وزیر/ داورزنی چه زمانی می‌رود؟

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش با اینکه ۳۰ سال خدمت را رد کرده است اما هنوز بازنشسته نشده تا ابهاماتی در مورد رفتن او از وزارت ورزش مطرح شود.

به گزارش خبرنگار مهر، در رابطه با فدراسیون والیبال و تعیین تکلیف مدیریت آن، صحبت هایی در رابطه با محمدرضا داورزنی و بازگشت دوباره وی به این فدراسیون مطرح بود هرچند که شخصا آن را تکذیب و تاکید کرده که اصلا چنین قصدی ندارد. این مسئله اما موضوع بازنشستگی وی را دوباره به میان آورد؛ موضوعی که از زمان ابلاغ قانون منع به کارگیری بازنشسته ها مطرح شد و اینکه این معاون وزیر هم بازنشسته است و باید ترک پست کند. 

اگرچه وزارت ورزش در اجرای قانون ابلاغی دولت برای بدنه خود، داورزنی را از معاونت توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای کنار نگذاشت و اینگونه نشان داد که وی مشمول قانون نمی شود اما همچنان ابهامات در رابطه با محمدرضا داورزنی و وضعیت بازنشستگی اش مطرح است. 

ژاله فرامرزیان معاون توسعه منابع وزارت ورزش در گفتگو با خبرنگار مهر در این زمینه شفاف سازی و تاکید کرد: با توجه به شرایطی که آقای داورزنی دارد و آنچه قانون حکم می کند، دستگاه ورزش می تواند کماکان با وی همکاری داشته باشد و مشکلی در این زمینه وجود ندارد. 

این معاون وزیر ورزش در این زمینه ابتدا به تشریح قانون پرداخت و گفت: قانون خدمات کشوری در رابطه با سنوات خدمت و سن افراد برای بازنشستگی، ۳۰ سال خدمت و ۶۰ سال سن را عنوان کرده است. در این قانون اعلام نشده ۳۰ سال خدمت یا ۶۰ سال سن. 

به گفته وی اگر فردی ۳۰ سال خدمت داشته باشد اما به سن ۶۰ سالگی نرسیده باشد، دستگاه مربوطه می تواند دو تصمیم را در مورد او اتخاذ کند؛ اینکه وی را حفظ کند یا اینکه او را بازنشسته کرده و اعلام پایانِ همکاری کند. البته این را بگویم که در مورد مشاغل تخصصی با مدرک کارشناسی ارشد به بالا ۳۵ سال خدمت و ۶۵ سالگی ملاک است. 

معاون توسعه وزارت ورزش در این رابطه ادامه داد: آقای داورزنی جزو مدیرانی است که سنوات خدمت بالایی دارد اما هنوز ۶۰ ساله نشدند، وی ۵۸ ساله هستند. وی در شرایط بازنشستگی نیست. بنابراین دستگاه مربوطه که در اینجا وزارت ورزش به حساب می آید، به لحاظ قانونی مشکلی برای حفظ وی ندارد. 

فرامرزیان در پاسخ به این پرسش که «با این اوصاف و روندی که طی شده، ظاهرا وزارت ورزش قصد و تصمیمی برای بازنشسته کردن داورزنی ندارد؟»، گفت: من در مورد قانون صحبت می کنم که بر اساس آن آقای داورزنی بازنشسته به حساب نمی آید و مشکل قانونی ندارد. گذشته از همه اینها، وی از مدیران توانمند حوزه ورزش است و تجربه و مدیریت او می تواند کماکان کمک حال دستگاه باشد. داورزنی سال ها در ورزش مدیریت داشته و خدمات قابل توجهی هم ارائه کرده است. 

فرامرزیان تاکید کرد: وزارت ورزش در هر شرایطی تابع قانون است و آن را در مورد همه اجرا خواهد کرد. 

کد خبر 4552844

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 8 =