فراخوان حمایت از طرح های علوم شناختی اعلام شد

ستاد توسعه علوم و فناوری شناختی فراخوان حمایت از طرح های پژوهشی را منتشر کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی، دکتر حسین عزیزی کارشناس ارشد ستاد توسعه توسعه علوم و فناوری‌های شناختی گفت: در هشت مرحله فراخوان حمایت از طرح‌های پژوهشی، بیش از ۲۰۰ طرح در مراکز علمی کشور تحت پوشش حمایت‌های ستاد قرار گرفتند.

وی ادامه داد: از میان این تعداد طرح‌های تحقیقاتی در حوزه‌های علوم شناختی تحت حمایت این ستاد، بیش از چهل طرح تکمیل و به نتیجه رسیده و ۱۶۰ طرح پژوهشی دیگر نیز در حال اجرا است.

به گفته عزیزی از میان طرح‌های پژوهشی بخشی از دستاوردهای طرح پیشران پژوهشی در حوزه «نورواپتیک» و تصویربرداری از مغز در پژوهشکده لیزر و پلاسما دانشگاه شهید بهشتی با همکاری مرکز تحقیقات علوم اعصاب دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی راه اندازی و مورد بهره برداری قرار گرفت.

وی افزود: ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی در راستای اهداف و سیاست‌های راهبردی نهمین فراخوان حمایت از طرح‌های پژوهشی را در آبان و آذر اعلام کرد.

عزیزی خاطر نشان کرد: در این جلسات بیش از ۷۰ طرح دریافتی از نظر محتوای علمی و همسویی با اولویت‌های ستاد و نیازهای کشور در حوزه شناختی مورد بررسی قرار گرفت.

وی تاکید کرد: نهمین فراخوان طرح‌های پژوهشی در حوزه‌های روانشناسی شناختی، مدل سازی شناختی، بازتوانی شناختی، علوم اعصاب شناختی، فناوری شناختی، آموزش و پرورش شناختی، فلسفه، زبانشناسی شناختی، روان‌سنجی و نگاشت مغز هستند.

به گفته کارشناس ارشد ستاد توسعه توسعه علوم و فناوری‌های شناختی، یکی از ویژگی‌های اساسی در بررسی طرح‌های پژوهشی امکان رسیدن به دستاوردهای کاربردی ملموس در حوزه علوم شناختی بویژه در حوزه‌های سلامت، خدمات و فناوری‌های شناختی هستند.

وی گفت: یکی از ویژگی‌های اساسی در بررسی طرح‌های پژوهشی امکان رسیدن به دستاوردهای کاربردی ملموس در حوزه علوم شناختی بویژه در حوزه‌های سلامت، خدمات و فناوری‌های شناختی است.

کد خبر 4556552

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 5 =