جهاد دانشگاهی و استانداری بوشهر تفاهم همکاری امضا کردند

بوشهر - تفاهم‌نامه استانداری بوشهر و جهاد دانشگاهی در سفر رئیس‌جمهور به استان بوشهر منعقد شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، این تفاهم‌نامه علمی با هدف انجام خدمات تخصصی فناورانه و پژوهش‌های کاربردی و مطالعات موردنیاز استان بوشهر در چهار حوزه ایجاد مرکز تحقیقات و تکثیر بچه ماهی سی‌باس در استان بوشهر، راه‌اندازی مزرعه نمونه مطالعاتی و تحقیقاتی پرورش ماهی در قفس، احداث مزرعه الگویی تولید انرژی خورشیدی در استان بوشهر و انجام مطالعات زیست‌محیطی در منطقه پارس جنوبی به امضای استاندار بوشهر و رئیس جهاد دانشگاهی کشور رسید.

رئیس جهاد دانشگاهی کشور اظهار داشت: تلاش و همکاری برای تبدیل شدن استان بوشهر به قطب پرورش ماهی سی باس در قفس، راه‌اندازی دفتر مطالعات و تحقیقات آلودگی محیط زیست محیطی و احداث مزرعه الگویی تولید انرژی خورشیدی و طرح‌های مطالعاتی در استان بوشهر توسط جهاد دانشگاهی از مصوبات سفر ریاست‌جمهور به استان بوده است.

طیبی افزود: این تفاهم‌نامه از محل اعتبارات سفر در ۳ حوزه راه‌اندازی مرکز تحقیقات و تکثیر بچه ماهی سی باس و ایجاد مزارع الگویی پرورش ماهی در قفس به مبلغ ۴۸ میلیارد ریال، احداث مزرعه الگویی تولید انرژی خورشیدی و طرح‌های مطالعاتی به مبلغ ۸۷ میلیارد ریال و انجام مطالعات محیط زیستی و رفع آلودگی آبی و خاکی سواحل پارس جنوبی و راه‌اندازی دفتر مطالعات و تحقیقات آلودگی زیست محیط به مبلغ ۳۲ میلیارد ریال جمعاً به مبلغ ۱۷۳ میلیارد ریال اختصاص داده خواهد شد.

رئیس جهاد دانشگاهی کشور گفت: حوزه‌های مهم مورد تفاهم موجبات ایجاد قطب مهمی در حوزه‌های تخصصی و فناورانه توسط جهاد دانشگاهی در استان را ایجاد خواهد کرد.

این تفاهم‌نامه در جلسه شورای اداری استان در سفر رئیس‌جمهور و هیئت دولت به استان با حضور رئیس‌جمهور و اعضا هیئت دولت توسط استاندار بوشهر و رئیس جهاد دانشگاهی به امضا رسید.

کد خبر 4571006

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 0 =