برخورد قاطع دستگاه قضایی با فساد و تعرض به حقوق بیت المال

زنجان-رئیس کل دادگستری استان زنجان گفت: دستگاه قضایی در مقابل فساد، تعرض به حقوق بیت المال ذره ای سستی به خود راه نخواهد داد و با متخلفان برخورد قاطع خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دادگستری زنجان، حجت الاسلام اسماعیل صادقی نیارکی در جلسه شورای حفظ بیت المال در امور اراضی ملی و صیانت از حقوق عامه سال ۹۷ با اشاره شتاب گرفتن اقدامات این شورا در ۶ ماهه دوم سال اظهار کرد: از نظر تعداد مصوبات و اجرای آنها نیز رشد خوبی داشتیم که در این راستا لازم از از سازمان‌های که اهتمام ویژه داشتند، تشکر کنیم.

وی با بیان اینکه طبیعت و محیط زیست از اهمیت بالایی برخوردار هستند، ابراز کرد: لازم است از آنچه که می‌توان در حفظ منابع طبیعی و محیط زیست تلاش کرد، دریغ نکنیم.

صادقی نیارکی به لزوم ایجاد هماهنگی برای جلوگیری از بروز تخلفات در حوزه‌های آب، منابع طبیعی و اراضی کشاورزی تاکید کرد.

رئیس کل دادگستری استان زنجان با تاکید بر لزوم جلوگیری از تعرض به منابع آبی و منابع طبیعی عنوان کرد: ممکن است سو استفاده‌هایی در رابطه با منابع طبیعی، حوزه آب و تغییر کاربری زمین‌های کشاورزی از طرف عده‌ای سودجو انجام شود که لازم است دستگاه‌ها با جدیت جلوی این تخلفات را بگیرند.

صادقی نیارکی امیدواریم در تعطیلات نوروز با از دست دادن مصالح عمومی مردم در حوزه زمین‌های کشاورزی، منابع آبی و منابع طبیعی مواجه نشویم.

وی با بیان اینکه باید در این حوزه شاهد کاهش معنادار تصرفات غیرمجاز باشیم، خاطرنشان کرد: رسیدن به این هدف نیازمند هم افزایی و کمک سایر دستگاه‌ها است.

صادقی نیارکی با تاکید بر لزوم ایجاد هماهنگی برای جلوگیری از بروز تخلفات در این حوزه عنوان کرد: گشت‌های مشترک نباید در این خصوص مورد غفلت قرار گیرد.

رئیس کل دادگستری استان زنجان با بیان اینکه فضا نباید برای افراد سودجو وفرصت طلب باز باشد، گفت: نیروی انتظامی در این گونه موارد برخورد و ورود خود را به دستور قضائی موکول نکند.

صادقی نیارکی با تاکید بر جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز در زمین‌های کشاورزی به استفاده از ظرفیت تبصره ۲ ماده ۱۰ در این خصوص تاکید کرد و افزود: نباید اجازه دهیم که کار به آخرین مرحله یعنی تخریب برسد.

وی هشداری نیز به متخلفان در این حوزه‌ها داشت و تاکید کرد: به طور یقین کسی که در این بین ضرر می‌کند خود متخلفان هستند چرا که ما اجازه نمی‌دهیم آنها به هدف شأن برسند و همچنین مجبورند مجازات‌ها را هم تحمل کنند.

رئیس کل دادگستری استان زنجان با بیان اینکه به نظم عمومی احترام بگذارید تا با واکنش به هنگام و سخت دستگاه قضائی مواجه نشوید، اظهار کرد: دستگاه قضائی در مقابل فساد و تعرض به حقوق بیت المال ذره‌ای سستی به خود راه نخواهد داد و برخورد سریع و قاطعی صورت می‌گیرد.

کد خبر 4572534

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha