سرریز سدهای گلستان کاهش یافت/ قره سو بدون تغییر

گرگان- مدیرعامل آب منطقه ای گلستان گفت: میزان رواناب های رودخانه ها و سرریز سدهای گلستان نسبت به روز گذشته کاهش داشته است.

علی نظری در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: طبق آخرین اطلاعات واصله در رودخانه قره سو ۱۹ متر مکعب در ثانیه، مجموع رودخانه های چهلچای، نرماب و خرمارود در ایستگاه ارازکوسه ۶۵ متر مکعب در ثانیه، گرگانرود در ایستگاه شهر گنبد ۱۰۱ مترمکعب در ثانیه، گرگانرود در ایستگاه قزاقلی (قبل از سد وشمگیر) ۱۱۳ متر مکعب در ثانیه و مجموع رودخانه های شیرآباد، زرینگل و کبودوال در ایستگاه باغه سالیان (قبل از الحاق به گرگانرود در بالادست شهر آق قلا) ۵۱ متر مکعب در ثانیه رواناب جریان داشته است.

وی به وضعیت سرریز سدهای استان در روز گذشته (یکشنبه) اشاره کرد و افزود: روز گذشته سرریز در سد بوستان ۱۱ متر مکعب در ثانیه، سد گلستان ۶۵ متر مکعب در ثانیه و در سد وشمگیر ۹۵ متر مکعب در ثانیه بوده است.

نظری با اشاره به این وضعیت رودخانه قره سو نسبت به روز گذشته تغییری نکرده است، اضافه کرد: امروز مجموع رواناب رودخانه های چهلچای، نرماب و خرمارود در ایستگاه اراز کوسه از ۶۵ به ۵۵ متر مکعب بر ثانیه رسیده است.

وی با اشاره به اینکه میزان رواناب و سرریز سدهای گلستان نسبت به روز گذشته روند کاهشی داشته است، رواناب گرگانرود در ایستگاه شهر گنبد از ۱۰۱ به ۸۳ متر مکعب برثانیه، گرگانرود در ایستگاه قزاقلی (قبل از ورود به سد وشمگیر از ۱۱۳ به ۱۰۶ مترمکعب بر ثانیه کاهش پیدا کرده است.

وی ادامه داد: مجموع رواناب رودخانه های شیرآباد، زرینگل و کبودوال در ایستگاه باغه سالیان (قبل از الحاق به گرگانرود در بالادست شهر آق قلا) نیز از ۵۱ به ۴۳ مترمکعب برثانیه کاهش یافته است.

نظری همچنین وضعیت سرریز سدهای استان در روز دوشنبه را تشریح کرد و گفت: سرریز در سد بوستان از ۱۱ به ۱۰ متر مکعب کاهش یافته اما در سد گلستان از ۶۵ به ۶۸ متر مکعب در ثانیه افزایش یافته است.

مدیرعامل آب منطقه ای گلستان خاطرنشان کرد: سرریز سد وشمگیر هم نسبت به روز گذشته کاهش یافته و از ۹۵ به ۶۷ متر مکعب در ثانیه رسیده است.

کد خبر 4575582

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 1 =