فرهنگ‌سازی مهم‌ترین رسالت‌ کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان است

مهدی‌شهر - فرماندار مهدی‌شهر با بیان اینکه فرهنگ‌سازی یکی از رسالت‌های مهم کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان است، گفت: نسل نوجوان امروز نیازمند الگوسازی و فرهنگ‌سازی صحیح است.

به گزارش خبرنگار مهر، حسن ارگی بعدازظهر سه‌شنبه در دیدار با مدیرکل کانون پرورش فکری استان سمنان به میزبانی فرمانداری مهدی‌شهر، با بیان اینکه عملکرد مربیان کانون پرورش فکری در آینده ایران اسلامی و تربیت نسلی متدین و خداجو بسیار مهم است، ابراز کرد: روحیه لطیف و مهربانانه یکی از عوامل پیشرفت کشور و ابزارهای کانون است.

وی خاطرنشان کرد: زمانی توسعه اخلاق و گسترش منش انقلابی محقق خواهد شد که به کودکان و نوجوانان در بحث شکل‌گیری شخصیت آنان با استفاده از شیوه درست، کمک کنیم که این یک رسالت کانون پرورش فکری است.

رئیس شورای اداری مهدی‌شهر با بیان اینکه دیگر رسالت کانون پرورش فکری، فرهنگ سازی برای الگوهای کودکان امروز و نسل جوان فردا است، ابراز کرد: آغاز فرهنگ‌سازی در هر زمینه‌ای به دوران کودکی باز می‌گردد لذا از آنجا که ریشه تمام مشکلات رفتاری و آسیب‌های اجتماعی به دوره کودکی بر می‌گردد، می‌بایست نگاه ویژه ای به الگوسازی نسل نونهال امروز جامعه داشت.

ارگی با بیان اینکه بسیاری مشکلات و معضلات امروز، حاصل غفلت از مسائل فرهنگی و اجتماعی است، ابراز کرد: کانون پرورش فکری به مثابه یک نهاد فرهنگی می‌تواند در ترویج مسائل فرهنگی و دینی مؤثر باشد.

وی ترویج الگوهای دینی و ملی در تربیت فرزندان را مهم قلمداد کرد و گفت: اگر می‌خواهیم جامعه‌ای شاداب و پرنشاط داشته باشیم باید با انعطاف از شیوه‌هایی نو برای پرورش کودکان و نوجوانان استفاده کنیم.

مدیرکل کانون پرورش فکری استان سمنان نیز در این دیدار ضمن بیان اینکه کار مربیان کانون پرورش فکری، بسیار مهم و جدی است، گفت: حوزه کودک و نوجوان کاملاً تخصصی محسوب می‌شود که ورود به آن نیازمند کار جدی است.

نبی الله خدابخشی شخصیت‌سازی کودکان و نوجوانان با ترویج فرهنگ محبت و مهربانی را یکی از رسالت‌های کانون پرورشی دانست و تصریح کرد: امروز به واسطه ارتباط با نسل آتیه ساز ایران اسلامی، رسالت سنگینی بر دوش کانون است.

کد خبر 4592523

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 8 =