خیرین استان قزوین امسال ۲۰ میلیارد تومان در ساخت مدرسه تعهد کردند

قزوین- رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز استان قزوین گفت: خیرین استان قزوین امسال ۲۰ میلیارد تومان برای احداث فضای آموزشی تعهد کرده اند که ۷۰ درصد آن محقق شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد مهدی ارمغان رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز استان قزوین ظهر دوشنبه در جمع خبرنگاران رسانه‌های گروهی استان در دبستان هیئت امنایی شرافت قزوین اظهار داشت: مجمع خیرین مدرسه ساز استان در سال ۷۷ شروع به کار کرد و با حضور افراد نیکوکار هر سال توانسته تعهدات خوبی را در ساخت مدرسه عملیاتی کند.

وی اضافه کرد: در سال ۹۴ حدود ۱۲ میلیارد تومان تعهد خیرین داشتیم که ۸۵ درصد محقق شد، در سال ۹۵ حدود ۹ میلیارد تومان تعهد با ۹۵ درصد تحقق، در سال ۹۶ حدود ۱۰ میلیارد تومان و سال قبل ۱۲ میلیارد تومان تعهد داشتیم که ۱۰۰ درصد محقق شد و توانستیم رتبه اول را در کشور در این زمینه کسب کنیم.

ارمغان تصریح کرد: ۲۹ مدرسه با کمک خیرین ساخته شده و اعضای مجمع خیرین افرادی هستند که برخی در ساخت و برخی در تأمین تجهیزات و منابع مالی کمک می‌کنند.

وی اظهار داشت: در حال حاضر ۳۲۰ خیر مدرسه ساز در استان داریم و ۶۰۰۰ هزار نفر با روش‌های مختلف در ساخت مشارکت دارند و امسال نیز خیرین بیش از ۲۰ میلیارد تومان تعهد کرده اند که تاکنون ۷۰ درصد محقق شده و امیدواریم تا پایان سال این میزان به طور کامل تحقق یابد.

رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز استان قزوین یادآور شد: بیشترین مدرسه را خیرینی چون آقای سعادت با ساخت ۱۰ مدرسه، سماعیان ۷ مدرسه در آبیک، بیاضیان ۴ مدرسه و علی اکبر انصاری با ساخت بزرگترین مجموعه، اکبر ابراهیمی ۱۱۵ مدرسه در کشور و دو مدرسه در استان ساخته اند و بنیاد برکت نیز با احداث ۱۹ مدرسه در تعلیم و تربیت کشور مشارکت داشته اند.

سالانه ۲۰ مدرسه در استان توسط خیرین ساخته می‌شود

ارمغان بیان کرد: در استان ۱۴ منطقه داریم که تلاش می‌شود توزیع عادلانه در ساخت مدارس صورت گیرد که در این راستا سالانه توسط خیرین ۲۰ مدرسه ۶ کلاسه ساخته می‌شود که هر مدرسه به طور متوسط ۵۰۰ متر مساحت دارد.

وی اظهار داشت: تکمیل مدارس نیمه تمام و تخریب مدارس قدیمی و نوسازی آنها در اولویت مجمع خیرین در سال جاری است.

دبستان دخترانه هیئت امنایی شرافت با ۱۲ کلاس درس که ۱۰ کلاس آن هوشمند شده و ۳۷۰ دانش آموز از واحدهای آموزشی قدیمی با ۳۴ سال قدمت در منطقه کم برخوردار نواب قرار دارد که به دلیل فرسودگی با تهدید تخریب مواجه است که بزودی از سوی نوسازی مداری مقاوم سازی و نوسازی خواهد شد.
 

کد خبر 4597515

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 1 =