رنگ آمیزی جداره‌های شهری با مشارکت شهروندان

صبح امروز رنگ آمیزی و طراحی جداره شهری در منطقه ۷ با مشارکت شهروندان به ویژه دانش آموزان اتفاق افتاد.

به گزارش خبرگزاری مهر، فائزه دولتی، معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری منطقه ۷ راجع به رنگ آمیزی جداره‌های شهری با مشارکت شهروندان، بیان کرد: این اقدام دومین رنگ آمیزی در سطح منطقه است. شعاری جهت افزایش احساس تعلق شهروندان نسبت به شهرشان و مشارکت در ساخت شهر با عنوان «دیوار محله‌ی خودمان را خودمان رنگ کنیم» مطرح کرده‌ایم.

وی در ادامه افزود: اولین تجربه رنگ آمیزی در خیابان شریعتی نبش شهید قندی بود. شهروندان و دانش آموزان هنرستانی در این طرح حضور پیدا کردند و خودشان دیوار محله را رنگ آمیزی کردند. طرح دیوارها توسط رتبه‌های برتر تصویرسازی کشوری به منطقه ارائه و بعد از تأیید سازمان زیباسازی روی دیوارها کشیده شده است. معمولاً مردم دیواری که خودشان آن را رنگ کنند خراب نخواهند کرد و از آن محافظت می‌کنند. باتوجه به این دستور کار قرار است این طرح در سطح منطقه گسترش پیدا کند و هر دو هفته یکبار دیواری از منطقه توسط شهروندان رنگ آمیزی شود.

دولتی با بیان اینکه از رنگ‌های شاد و ترکیب هندسی با تأکید بر فضاسازی شاد برای رنگ آمیزی شهری استفاده شده، گفت: تصاویر این دیوار شهری شامل دوچرخه و هوای پاک است. نوع طراحی در فرهنگ سازی شهری بسیار مؤثر است. استفاده از رنگ‌های شاد موجب تقویت روحیه شهروندان و زیباسازی شهر می‌شود.

در حاشیه این رنگ آمیزی بسیاری از شهروندان و دانش آموزان از این اقدام استقبال کردند و آن را برای دوری از افسردگی و ناراحتی شهر مؤثر دانستند.

کد خبر 4606559

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 0 =