فراخوان حمایت از طرح‌های پژوهشی حوزه علوم شناختی اعلام شد

ستاد توسعه علوم شناختی فراخوانی برای حمایت از پایان نامه‌ها و رساله‌های دانشجویی اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی به منظور توسعه هم افزایی پایان نامه‌ها و رساله‌های دانشجویی در راستای رسیدن به اهداف مشخص در حوزه علوم شناختی، دهمین فراخوان حمایت از طرح‌های پژوهشی در خرداد ماه امسال را با تمرکز جدی بر مسائل شناختی فراگیر جامعه اختصاص داده است.

تاکنون ۹ مرحله فراخوان حمایت از طرح‌های پژوهشی از سوی ستاد برگزار شد و در نتیجه این فراخوان‌ها، بیش از ۲۰۰ طرح پژوهشی و مطالعاتی در حوزه علوم و فناوری‌های شناختی در مراکز علمی کشور تحت پوشش چتر حمایتی ستاد توسعه علوم شناختی قرار گرفتند.

در دهمین مرحله از فراخوان طرح‌های پژوهشی، حمایت از محققان برجسته علاقه مند به مهاجرت به حوزه علوم و فناوری‌های شناختی که تاکنون در این زمینه فعالیت متمرکزی نداشته اند، مورد توجه قرار دارد.

فعالیت‌های متمرکز در ارتباط با سرپرستی پایان نامه‌های کارشناسی ارشد و دکتری، چاپ مقالات در مجلات معتبر، انجام طرح پژوهشی، تولید محصول یا ارائه خدمات در حوزه علوم و فناوری‌های شناختی تعریف شده است.

دکتر حسین عزیزی کارشناس ارشد ستاد توسعه علوم شناختی گفت: طرح‌های پیشنهادی محققان شامل حداقل دو پایان نامه (کارشناسی ارشد / دکتری) است که باید در راستای اهداف پژوهشی، توسعه فناوری و یا خدمات در حوزه شناختی و در چارچوب اولویت‌های ستاد قرار داشته و دستاورد یکپارچه‌ای را دنبال کنند.

وی افزود: طرح‌های پژوهشی و توسعه فناوری، خصوصاً در حوزه علوم پایه، مشروط به مشخص بودن فازهای بعدی طرح برای رفع نیازهای جامعه و توسعه اقتصاد دانش بنیان مورد بررسی قرار می‌گیرند.

وی خاطر نشان کرد: «بازتوانی و ارتقا توانمندی‌های شناختی»، «پژوهش‌های کاربردی و بنیادی در آموزش و پرورش شناختی»، «پژوهش‌های کاربردی و بنیادی در علوم شناختی زبان (زبانشناسی شناختی)»، «پژوهش‌های شناختی مبتنی بر نگاشت مغز»، «توسعه ابزارها و فناوری‌های مطالعه رفتار زمانی-شبکه‌ای مغز»، «پژوهش‌های شناختی در حوزه‌های بالینی و علوم اعصاب شناختی»، «توسعه فناوری‌های شناختی مرتبط با ارتباط بین مغز و ماشین و مغز با مغز»، و نیز «مطالعات بنیادی و نظریه پردازی در حوزه علوم شناختی»، «مدل سازی شناختی» و «روانشناسی شناختی» از جمله طرح‌های تحقیقاتی در این فراخوان در اولویت ستاد قرار دارند.

کد خبر 4615676

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 6 =