رسانه ها در تبیین بیانیه گام دوم انقلاب همت کنند

قزوین- مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین گفت: بیانیه گام دوم انقلاب یک منشور و چشم انداز روشن به آینده است و رسانه ها و دستگاه‌های فرهنگی باید آن را تبیین کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام علی نعمت الهی در جلسه هم افزایی دستگاه‌های فرهنگی در زمینه تبیین گام دوم انقلاب که پیش از ظهر چهارشنبه در اداره تبلیغات اسلامی قزوین برگزار شد، اظهار کرد: بیانیه گام دوم انقلاب یک منشور انقلابی است که رهبری در چهل سالگی انقلاب دست به قلم بردند و با نگاه به گذشته، چراغ راه آینده را ترسیم فرمودند.

وی اضافه کرد: شاید بیانیه در شرایطی ارائه شد که با حوادث زیادی مثل سیل و تحریم روبرو شدیم که کمتر برجسته شد اما محور بیانیه جوانان است که پیام دارد و هر کلمه این بیانیه رویش فکر شده و هوشمندانه است.

نعمت اللهی تصریح کرد: امروز وضعیتی در فضای مجازی داریم که از آن کمتر استفاده می‌کنیم اما منتظر بودیم نهادهای بالادستی یک ساز و کاری ابلاغ کنند و ما پیگیری و برنامه ریزی کنیم.‌

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین یادآور شد: اگر فرمایش رهبری در اقتصاد جدی گرفته می‌شد امروز وضعیت بهتری داشتیم لذا باید از بازی‌های سیاسی که همه جا حاکم است دوری کنیم و دنبال کارهای فرهنگی باشیم.

وی بیان کرد: امروز دشمنان روی اقتصاد دست گذاشته‌اند در حالی که دوراندیشی و تیزبینی رهبری از سال‌های قبل مورد توجه بود اما ما جدی نگرفتیم اما در این بیانیه ۴۰ سال افتخار در چند صفحه جمع شده و باید نهادهای بالادستی آن را تبیین کنند.

نعمت اللهی گفت: خیلی‌ها حتی بیانیه را نخوانده‌اند چون سرگرم مسائل دیگر هستند اما رسانه‌ها و نهادهای فرهنگی مانند آموزش و پرورش وظیفه دارند در این زمینه اطلاع رسانی کنند و در مجموع تحقق اهداف بیانیه نیازمند عزم ملی است.

وی اضافه کرد: بیانیه گام دوم انقلاب باید واحد درسی شود و همگان در جریان آن قرار گیرند زیرا برای تشریح و تبیین و ترویج آن نیازمند کار مستمر هستیم زیرا در خصوص وصیت نامه امام که یک واحدی درسی در دانشگاه است اما هنوز دانشجویان با این وصیت نامه و یا حتی اندیشه‌های امام آشنا نیستند لذا تبیین بیانیه یک ضرورت است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی اضافه کرد: در ماه رمضان ۱۲۰۰ روحانی به مناطق اعزام شده اند و ما در ابعاد فرهنگی بیانیه مانند معنویت، اخلاق و سبک زندگی روحانیون را توجیه کرده ایم که اطلاع رسانی کنند اما بخش اقتصاد را باید سایر دستگاه‌ها مطرح کنند.

وی بیان کرد: بیانیه گام دوم انقلاب یک چشم انداز است و تبلیغات اسلامی به عنوان یک نهاد فرهنگی وابسته به دفتر رهبری آماده کار هستیم تا بینیم در استان چه کنیم.

نعمت اللهی گفت: توجه به نسل جوان و تبیین بیانیه گام دوم انقلاب برای این افراد که مخاطب مقام معظم رهبری بوده اند باید مورد توجه قرار گیرد.

وی یادآور شد: هنوز خیلی از مردم خاص و عام با ۱۴۰۴ آشنا نیستند و نمی‌دانند سند چشم انداز چه اهمیتی لذا باید برش فرهنگی گام دوم را مورد توجه قرار دهیم تا به نتیجه برسیم.

کد خبر 4617446

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 4 =