جزئیات نخستین نمایشگاه دستاوردهای قرآنی دفتر تبلیغات اسلامی

مسئول نمایشگاه دستاوردهای قرآنی دفتر تبلیغات گفت: معرفی آثار و محصولات قرآنی و شناسایی ظرفیت‌های قرآنی و ترویج آموزه‌ها و فرهنگ قرآنی از اهداف برگزاری این نمایشگاه است.

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام موسی الرضا تیموری در گفتگویی ضمن تشریح اهداف برگزاری نمایشگاه دستاوردهای قرآنی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم، تصریح کرد: دفتر تبلیغات اسلامی، مجموعه‌ای علمی فرهنگی است که در حوزه‌های علمی و پژوهشی، آموزشی، فرهنگی و تبلیغی و هنری، فعالیت‌های مناسبی را انجام داده است که برخی از این فعالیت‌ها، کم نظیر و یا بی نظیر هستند.

وی با بیان اینکه یکی از این فعالیت‌های شاخص دفتر تبلیغات اسلامی در حوزه قرآنی است گفت: در معاونت پژوهش دفتر و زیر مجموعه پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی، پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن است که با کار تخصصی و انجام تحقیقات علمی قرآنی، آثار ارزشمندی را به جامعه علمی کشور و همچنین به منظور استفاده عموم مردم و رفع نیازهای قرآنی، عرضه کرده است.

مسئول نمایشگاه دستاوردهای قرآنی دفتر تبلیغات اسلامی ادامه داد: تدوین کلان پروژه‌های قرآنی از قبیل دایره المعارف های قرآن کریم، تألیف تفاسیر قرآنی، تدوین فرهنگ موضوعی قرآن و تألیف پرسمان‌های قرآنی، بخشی از فعالیت‌های قرآنی این پژوهشکده است.

وی گفت: دیگر پژوهشکده‌ها و مراکز پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی نیز به صورت متناسب با فعالیت‌های علمی خود، در مباحث قرآن کریم نیر، تالیفاتی دارند اما ثقل این فعالیت علمی در پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن انجام گرفته است.

حجت الاسلام تیموری، تدوین صدها پایان نامه قرآنی در معاونت آموزشی دفتر تبلیغات اسلامی با موضوعات قرآنی را افتخار دیگری برای دفتر تبلیغات اسلامی دانست و گفت: دانشگاه باقرالعلوم (ع)، مؤسسه آموزشی امام رضا (ع)، مؤسسه آموزش عالی حوزوی معصومیه (س)، و مؤسسات آموزشی مستقر در شعب مشهد و اصفهان این دفتر نیز صدها پایان-نامه قرآنی در سطوح مختلف تحصیلی تدوین نموده است.

وی بیان کرد: معاونت فرهنگی و تبلیغی و مرکز فرهنگی هنری دفتر تبلیغات اسلامی نیز از دیگر مجموعه‌هایی هستند که در این نمایشگاه با برنامه‌های جذاب قرآنی ویژه خانواده‌ها حضور فعال دارند.

مسئول نمایشگاه دستاوردهای قرآنی دفتر تبلیغات اسلامی در خصوص برنامه‌های این نمایشگاه گفت: برگزاری نشست‌های علمی و کرسی‌های ترویجی با عناوینی همچون «نقش عمومات قرآنی در مسائل مستحدثه»، «رویکردهای جدید مستشرقان»، «دراماتولوژی قرآن»، «اهل بیت در آثار مفسران اندلس» و «ادله اخلاقی زیستن از نگاه قرآن» برخی از این نشست‌های قرآنی است ودر مجموع بیش از چهارده نشست قرآنی جهت برگزاری در این ایام، برنامه ریزی شده است.

وی بیان کرد: نمایش آثار مکتوب دفتر تبلیغات اسلامی و پایان نامه‌های قرآنی تدوین شده در مراکز آموزشی دفتر تبلیغات اسلامی در موضوعات قرآنی، از دیگر برنامه‌های این نمایشگاه است و اسناد قرآنی نفیس موجود در اداره کتابخانه ها و اسناد پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی دفتر نیز در این نمایشگاه به نمایش گذاشته خواهد شد.

حجت الاسلام تیموری عنوان کرد: ارائه آثار دیجیتال از قبیل نرم افزارهای قرآنی و سایت‌ها و پایگاه‌های قرآنی دفتر تبلیغات اسلامی، پرسمان قرآنی، اجرای برنامه‌های تجسمی با موضوعات قرآنی و اجرای برنامه‌های متنوع و شاد قرآنی ویژه خانواده‌ها، کودکان و نوجوانان، در طول مدت نمایشگاه، جزو برنامه‌های این نمایشگاه است.

وی اظهارکرد: در این نمایشگاه، آثار و محصولات قرآنی دفتر تبلیغات اسلامی با پنجاه درصد تخفیف جهت فروش، عرضه خواهد شد.

مسئول نمایشگاه دستاوردهای قرآنی دفتر تبلیغات اسلامی تصریح کرد: این نمایشگاه امروز شنبه ۲۸ اردیبهشت ماه با حضور حجت الاسلام والمسلمین واعظی رئیس دفتر تبلیغات اسلامی و عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی افتتاح خواهد شد و در روز شنبه ۴ خردادماه خاتمه می‌یابد.

وی خاطرنشان کرد: در این مدت ۸ روزه، نمایشگاه در دو زمان صبح و شب جهت بازدید عموم علاقه مندان دایر می‌باشد و تلاش شده است که نشست‌های علمی و کرسی‌های ترویجی در صبح‌ها از ساعت ۱۰ تا ۱۳ برگزار شود و در شب‌ها نیز نمایشگاه از ساعت ۲۱:۳۰ تا ۱ بامداد با برنامه‌های متنوع و شاد قرآنی در خدمت عموم مردم بخصوص خانواده‌ها، کودکان و نوجوانان خواهد بود.

کد خبر 4619224

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 15 =