بستر برگزاری انتخاباتی قانونمند را در استان قزوین مهیا می کنیم

قزوین-رئیس ستاد انتخابات استان قزوین گفت:با تمهیدات پیش بینی شده و بسترسازی مناسب تلاش می کنیم انتخاباتی باشکوه و قانونمند در فضایی توام با آرامش و امنیت با حضور حداکثری در استان برگزار شود.

به گزارش خبرنگار مهر، اولین جلسه ستاد انتخابات استان قزوین پیش از ظهر پنجشنبه در استانداری قزوین برگزار شد.

منوچهر حبیبی رئیس ستاد انتخابات استان قزوین در این جلسه پس از دریافت احکام اعضای ستاد انتخابات از استاندار قزوین اظهار داشت: وظیفه داریم همه امکانات را برای برگزاری انتخاباتی آرام، قانونمند و توأم با امنیت کامل را در استان مهیا کنیم.

وی بیان کرد: همه توان و امکانات خود را به کار خواهیم گرفت تا انتخاباتی پر شور در استان رقم بخورد زیرا در این شرایط مهمترین مأموریت ما در سطح ملی و بین المللی بسترسازی برای حضور باشکوه مردم در این رویداد مهم است.

حبیبی گفت: انتخابات نماد مردم سالاری دینی و رکن نظام است و برای همه ما یک تکلیف محسوب می‌شود که باید کمک کنیم تا به بهترین وجه برگزار شود.

وی اظهار داشت: دشمن تلاش می‌کند انتخابات این دوره برگزار نشود یا کم رنگ باشد و ما با هوشیاری و همکاری و هماهنگی باید ترفند دشمن را خنثی کنیم تا حضور حداکثری در انتخابات محقق شود.

رئیس ستاد انتخابات استان قزوین در ادامه اظهار داشت: با تشکیل اولین جلسه ستاد به نوعی روزشمار انتخابات هم ابلاع شده و کار ستاد را از امروز با جدیت دنبال می‌کنیم و همه کارها لازم است بر اساس روزشمار صورت گیرد.

جلسه ستاد انتخابات هفتگی برگزار می‌شود

وی اضافه کرد: جلسه ستاد هفته‌ای یک بار برگزار خواهد شد و امیدواریم با انسجام لازم بتوانیم انتخابات را مدیریت کنیم.

حبیبی گفت: باید بستر و شرایط انتخابات را مهیا کنیم و اعضای ستاد ید واحد باشند و از ستاد یک صدا خارج شود لذا در این ایام لازم است در رفتار و گفتار و اعمالمان دقت کنیم تا شائبه‌ای ایجاد نشود.

وی اظهار داشت: مسئولان کمیته باید بر اساس شرح وظایف خود عمل کرده و پاسخگو باشند و بدانند از این پس هیچ موضوعی ارجح تر از انتخابات نیست.

حبیبی یادآور شد: همه بدانند. هیچ موضوعی فراتر از انتخابات نیست و این رویداد باید بدون کم و کاست و مطابق قانون اجرا شود و ما هم با کسی تعارف نداریم و اگر تخلفی مشاهده شد برخورد می‌کنیم.

رئیس ستاد انتخابات استان قزوین تصریح کرد: از امروز ما اعضای ستاد هم محدودیت و هم ممنوعیت داریم و در هر محفل و مجلسی نباید برویم تا شبهه ایجاد شود و رعایت همه جوانب الزامی است و در خصوص نامزدهای احتمالی و حامیان و طرفداران آنها دقت کردن ضروری است.

محدودیت و ممنوعیت‌های قانونی از سوی اعضای ستاد رعایت شود

وی اضافه کرد: هر چه به زمان انتخابات نزدیکتر می‌شویم این محدودیت‌ها و دقت‌ها بیشتر خواهد شد و اگر با نامزدها قراراست ارتباط داشته باشید همه کارها در دفتر خودتان و در چارچوب قانون باشد.

حبیبی گفت: همه باید به قوانین و مقررات انتخابات آشنا باشید و به ابهامات پاسخ قانونی دهید و با توجه به نظام انتخاباتی کمک کنید تا انتخاباتی قانونمند برگزار شود.

وی اظهار داشت: باید مشارکت حداکثری با ایجاد شور انتخابات را ایجاد کنیم زیرا هر چقدر مردم بیشتر پای صندوق برای بیایند به تقویت نظام و اعتماد سازی کمک شده است و در کنار آن سلامت انتخابات هم از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

رئیس ستاد انتخابات استان بیان کرد: باید قانون رعایت شود و در این راستا امنیت انتخابات مهم است و مردم لازم است در آرامش و امنیت کامل رأی دهند.

کد خبر 4624321

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 8 =