بهره‌گیری از فناوریهای نوین راهبرد اصلی وزارت دفاع در سال 86 است

سردار سرتیپ مصطفی محمد نجار تصریح کرد: در سال جدید با هوشمند سازی و ارتقاء کیفیت تجهیزات و تسلیحات دفاعی و بهره‌گیری از فناوری‌های نوین، توان دفاعی کشور و نیروهای مسلح را به نحو مطلوبی افزایش دهیم.

به گزارش خبرگزاری مهر ، وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در آخرین روز کاری سال 1385 در جمع معاونین و مسئولان ارشد وزارت دفاع ، طی سخنان مبسوطی  با اشاره به تایید طرح پیمان از سوی مقام معظم رهبری فرماندهی کل قوا بر ضرورت اجرای هر چه دقیق تر این طرح در سال 86 تاکید کرد و گفت: اقدامات انجام شده در وزارت دفاع در سال 85 در چارچوب طرح پیمان را موفق ارزیابی کرد و گفت: با اجرای طرح پیمان، کلیه اقدامات و برنامه‌های وزارت دفاع به صورت کاملا هوشمند، هدفمند و در چارچوب استراتژی از پیش تعیین شده انجام می‌شود.

سردار نجار با بیان اینکه خوداتکایی در صنایع دفاعی تحریم را بی اثر کرده است، تصریح کرد: تحریم های اعمال شده انگیزه و تلاش را در نزد نخبگان صنایع دفاعی برای طراحی و تولید سامانه ها و سلاح های جدید و کاملا بومی، صد چندان کرده است.

وزیر دفاع آمادگی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران را در پاسداری ازحریم هوایی ، دریایی و زمینی نسبت به سالهای گذشته مطلوب تر توصیف کرد و افزود: با این آمادگی کسی جرات تعرض به این مرز و بوم را نخواهد داشت.

سردار نجار در ادامه گفت: تلاش خواهیم کرد در سال جدید با هوشمند سازی و ارتقاء کیفیت تجهیزات و تسلیحات دفاعی و بهره گیری از فناوری های نوین ، توان دفاعی کشور و نیروهای مسلح را نحو مطلوبی افزایش دهیم.

وزیر دفاع با تشریح تلاشهای جمهوری اسلامی ایران برای استقرار صلح، آرامش و ثبات در منطقه و جهان، هرگونه اقدامی را که موجب تصاعد بحران و ایجاد تنش در منطقه شود را در راستای خواست دشمنان پیشرفت، توسعه و امنیت منطقه دانست.

وی اظهار امیدواری کرد: در سال 86 با توکل به خدا، کار و تلاش بی وقفه، هوشیاری و هوشمندی و وحدت انسجام ملی بتوانیم علاوه بر خنثی سازی توطئه ها و نقشه های شوم دشمنان، پیشرفت ، توسعه، رفاه ، آرامش و امنیت را برای مردم مومن و فداکار کشورمان به ارمغان بیاوریم.

وزیر دفاع در پایان با قدردانی از زحمات مدیران، متخصصان و کارکنان وزارت دفاع در سال 85 برای آحاد ملت ایران در سال جدید آرزوی موفقیت و بهروزی کرد.

کد خبر 462604

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha