توقیف ۵۵۹ خودرو به‌خاطر دور دورهای خیابانی/ اعمال قانون ۸۸۳ خودرو

رئیس پلیس پایتخت گفت: برخورد با مزاحمان خیابانی به طور ویژه بعد از فارق شدن ماموریت های ماه رمضان در دستور کار پلیس قرار گرفته است.

به گزارش خبرنگار مهر، سردار حسین رحیمی رئیس پلیس پایتخت صبح امروز در مصاحبه خبری طرح برخورد با رانندگی بدون هدف و مرتکبان مزاحمت از حق عبور و مرور (دور دور) که در ستاد فرماندهی تهران بزرگ برگزار شد، اظهار کرد: موضوع مزاحمین خیابانی با توجه به اینکه در بعضی از نقاط تهران اوج گرفته و تماس‌های مکرری از سوی شهروندان داشتیم، به طور ویژه بعد از فارق شدن مأموریت‌های ماه رمضان در دستور کارمان قرار گرفت.

وی افزود: در سه شب گذشته ۵۵۹ دستگاه خودرویی که مزاحمت ایجاد می‌کردند توقیف کردیم و ۱۳ نفر را دستگیر کردیم و هزار و ۸۸۳ دستگاه اعمال قانون شده‌اند.

سردار رحیمی تصریح کرد: به افرادی که این مشکلات را ایجاد می‌کنند تذکر می‌دهم ما هر شب این طرح را داریم و با آنها برخورد می‌کنیم.

وی با اشاره برخورد با فعالیت قهوه خانه‌های لاکچری در تهران گفت: این قهوه خانه موسیقی غیرمجاز پخش می‌کردند و مراسمات خاص را همراه با دیگر فعالیت‌های خود داشتند که در این راستا حدود ۵۴۷ واحد قهوه‌خانه را پلمب و ۱۱ نفر متخلف را در این بخش دستگیر کردیم.

رئیس پلیس پایتخت تاکید کرد: ما همواره حامی واحدهای صنفی هستیم ولی با واحدهای صنفی که شئونات را رعایت نمی‌کنند کاملاً جدی برخورد می‌کنیم.

سردار رحیمی با اشاره به طرح حیات شبانه گفت: تا پایان ماه رمضان این طرح تمام شده است و تنها برخی از واحدهای صنفی که مجوز از پلیس برای فعالیت دارند می‌توانند به فعالیت شبانه واحد صنفیشان ادامه دهند.

رئیس پلیس پایتخت خاطرنشان کرد: برای مزاحمین خیابانی که تکرار تخلف دارند این هشدار را می‌دهم که در مرحله اول یک هفته خودرو توقیف می‌شود و اگر فرد تکرار تخلف را داشته باشد بازداشت می‌شوند.

وی در ادامه گفت: طرح‌های پاکسازی محله‌های شوش، مولوی و هرندی همچنان در حال اجرا است و تعداد منازلی که پلمب کرده بودیم از ۱۱۵ منزل بیشتر شده و تنها یک الی دو منزل توانستند کاربری خود را به محل مسکونی تغییر دهند و مجوز برای فک پلمب بگیرند.

رئیس پلیس پایتخت یادآور شد: متأسفانه در این محله‌ها ۱۴ مرکز VIC فعال هستند و روزانه ۱۴ هزار معتاد روزانه به این مراکز برای گرفتن شربت متادون و… مراجعه می‌کنند که باعث رنجش اهالی شوش، مولوی و هرندی شده است.

وی در پایان گفت: بالغ بر ۳۰۰ معتاد که بیماری مسری دارند آزاد هستند و ما مرکزی برای نگهداری اینها نداریم.

کد خبر 4634770

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 4 =