گسترش همکاری دانشگاه مذاهب اسلامی با موسسات و دانشگاه های هند

رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی با چند موسسه و دانشگاه معروف در هند تفاهم نامه هایی را جهت توسعه همکاری های علمی امضا کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام مختاری رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی که در رأس هیئتی متشکل از زرهانی، رئیسیان اعضای هیئت امنای دانشگاه و جهانگیری مدیرکل دفتر همکاریهای علمی بین المللی دانشگاه به هند سفر کردند در جریان دیدارها و رایزنی‌ها علمی و دانشگاهی با چند مرکز علمی و دانشگاهی تفاهم نامه همکاری مشترک به امضا رساندند.

امضای تفاهم نامه همکاری میان مؤسسه پژوهشی علوم اجتماعی دهلی و دانشگاه مذاهب اسلامی

تفاهم نامه همکاری میان دانشگاه مذاهب اسلامی و مؤسسه پژوهشی علوم اجتماعی دهلی در جریان دیدار مختاری ریاست دانشگاه مذاهب اسلامی و هئیت همراه از این مؤسسه به امضای ریاست دو مرکز رسید.

برگزاری همایش‌های مشترک، نشست‌های علمی و پژوهش‌های مشترک و انتشار کتاب‌ها و فرصت‌های مطالعاتی مشترک ازجمله مفاد این تفاهم‌نامه می‌باشد.در این تفاهم نامه تبادل دانشجویان و اساتید، پژوهش‌ها و کنفرانس‌های مشترک، فرصت‌های مطالعاتی و… مورد توافق قرار گرفت. این مرکز یکی از مراکز مهم پژوهشی در حوزه دین، فلسفه، رسانه، روانشناسی و علوم اجتماعی است و با دانشگاه‌های مهم ایران همکاری دارد.

امضای تفاهم نامه همکاری میان دانشگاه مذاهب اسلامی و دانشگاه نویدا دهلی

در دیدار رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی با رئیس دانشگاه نویدا، تفاهم نامه همکاری میان دو دانشگاه به امضای رؤسای دو دانشگاه رسید. تبادل دانشجویان و اساتید، پژوهش‌ها و کنفرانس‌های مشترک، فرصت‌های مطالعاتی و… از جمه مفاد این تفاهم نامه می‌باشد.

این دانشگاه دارای ۳ هزار دانشجو، ۱۱۰ هیئت علمی ،۳۰۰ دانشجوی خارجی از کشورهای مختلف و دارای دانشکده‌های مختلف در رشته‌هایی از قبیل پزشکی، پرستاری، علوم انسانی، مهندسی و… می‌باشد.

تفاهم‌نامه همکاری بین رؤسای دانشگاه جواهر لعل هند و مذاهب اسلامی

یکی دیگر از تفاهم نامه‌های دانشگاه مذاهب اسلامی در این سفر، تفاهم نامه با دانشگاه جواهر لعل نهرو هند بود که به امضای رؤسای دو دانشگاه رسید.

ریاست دانشگاه مذاهب اسلامی و هیئت همراه در ادامه دیدارهای خود در سفر به هند، با رئیس دانشگاه جواهر لعل هند دیدار و گفت‌وگو کرد و تفاهم نامه‌ای در خصوص همکاریهای مشترک علمی، پژوهشی، فرصت‌های مطالعاتی، استفاده از مراکز زبان هر دو دانشگاه برای زبان آموزی، برگزاری دوره‌ها و کارگاه‌ها و کنفرانس‌های مشترک و… به امضا رساندند.

این دانشگاه مشهور به اتاق فکر در هند بوده و از کشورهای مختلف از جمله ایران دانشجو دارد و دارای ۸ هزار دانشجو می‌باشد.

کد خبر 4642038

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 5 =