تذکر رسولی نسبت به تأخیر در ارسال گزارش درآمد شهرداری

خزانه دار شورای شهر تهران گفت: به عنوان خزانه‌دار شورای شهر تهران، نسبت به تأخیر در ارائه گزارش درآمد و هزینه های شهرداری تهران در ماه های فروردین های و اردیبهشت تذکر می دهم.

به گزارش خبرنگار مهر، سید حسن رسولی نسبت به تأخیر در ارائه گزارش ماهانه از درآمد و هزینه‌های شهرداری به شورای شهر تهران تذکر داد و اظهار کرد: شهرداری تهران نهادی عمومی و غیردولتی است، که به صورت درآمد و هزینه اداره می‌شود از آنجا که هزینه اداره شهر نیز توسط شهروندان پرداخت می‌شود، لذا استحضار آنها از نحوه تخصیص منابع و مدیریت امور مالی شهرداری یکی از حقوق مسلم شهروندی است.

وی ادامه داد: در عمل به وظایف نمایندگی به استناد بر مفاد ماده ۷۹ قانون شهرداری‌ها و همچنین با عنایت به بند ۵ ماده ۸ وظایف خزانه‌دار شورا مندرج در آئین‌نامه اجرایی تشکیلات انتخابات داخلی و امور مالی شوراهای اسلامی شهرها مصوب ۱۱ فروردین‌ماه سال ۱۳۷۸ هیئت وزیران، می‌بایست شهرداری نسبت به ارسال حساب درآمد و هزینه ماهانه همراه با اظهارنظر برای بهره‌برداری و ارائه گزارش در صحن شورای اسلامی شهر اقدام کند.

رسولی تاکید کرد: به عنوان خزانه‌دار شورای شهر تهران، نسبت به عدم ارسال گزارش از وضعیت درآمد و هزینه‌های شهرداری به‌صورت ماهانه به خزانه‌داری شورای شهر به شهرداری تذکر می دهم و امیدواریم این گزارش‌ها برای ماه های فروردین و اردیبهشت به تفکیک به شورا ارسال شود.

خزانه دار شورای شهر تهران همچنین اظهار کرد: سیاست و رویکرد مدیریت جدید شهر تهران روشنگری و شفاف‌سازی است و یکی از ابزارهای تحقق این سیاست، ارائه مستمر گزارش از درآمد و هزینه های شهرداری به افکار عمومی است.

کد خبر 4643808

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 14 =